Ubrania na zamówienie – dużo większa jakośćOd dawna wielkie firmy odzieżowe kierują rynkiem odzieżowym. Niestety, odzież sprzedawana w butikach owych firm nie są dopasowane do każdego. Różnimy się nie jedynie urodą ale także mamy różnorakie kształty ciała.

Czy należy pogodzić się z tym, że choć ubrania te tracą swe kształty po jakimś czasie noszenia?
wózek widłowy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Szycie – www.noor.pl/ na zamówienie kiedyś, prawie 20 lat temu było czymś zwykłym, a nabywanie ubrań w sklepie uprawnieniem wyłącznie ludzi bogatych, ponieważ za PRL-u nie prosperowały inne sklepy z odzieżą prócz tzw. Peweksów. W owych Peweksach można było zakupić za amerykańskie dolary oryginalne spodnie jeansowe, koszule wizytowe, futra oraz wiele innych. Niestety, by móc sobie pozwolić na kupno jeansów trzeba było czasem pracować calutkie wakacje, ponieważ były one warte nawet jedną pracowniczą pensję. Dzisiaj jest na odwrót, to właśnie szwalnia odzieży woła sobie dużo więcej za wyszycie ubrania. Defektem odzieży sieciowej jest to, że bluzki, płaszcze, spodnie szyte są według jakichś powszechnych norm, natomiast nie każdy posiada identyczne kształty, z tego powodu na jednych koszulka będzie prezentowała się tak jak na manekinie, natomiast na pozostałych będzie gdzieś odstawać. Najważniejszym powodem, dla jakiego ubrania szyte na zamówienie są zdecydowanie droższe jest to, że jest to pracochłonne zajęcie. Czasem można nawet czekać na efekt ostateczny przez parę tygodni. Po drugie sami musimy kupić materiał na takie duże (sprawdź informacje na stronie), co jest wielkim plusem, gdyż samodzielnie możemy wybrać dobrej jakości materiał. Ostatnim elementem decydującym o kwocie ostatecznej ubrania jest to, że szwalnie nie są teraz rentownym biznesem, ponieważ trudno się wyróżnić pośród takiego mnóstwa firm sieciowych. Ale odzież wyszywana na miarę posiada wielką zaletę, otóż dopasowanie do kształtu ciała zamawiającego oraz ogromną jakość wykonania.

Jeśli nie pasujesz do żadnego ciucha jaki możesz przymierzyć w sieciowym sklepie, bo nie masz „normalnych” kształtów, zamów ubranie u szwaczki. Takie ubranie ma dużo więcej zalet niż wad.

Tagi: , ,