Przeczytaj czym zajmuje się podolog?Podolog to ekspert, który pomaga utrzymać stopy w stanie zdrowia. Jego podstawowe zadanie to profilaktyka na stopach. Podolog okresowo kontroluje oraz pomaga dbać o to, ażeby taki stan pozostał jak najdłużej. Jeżeli już doszło do powstania zaniedbań wówczas podolog może wykonać zabiegi lub terapie służące niesieniu wytchnienia pacjentom cierpiącym z powodu procesów chorobowych w obrębie stóp.

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco przykładowych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie podologicznym: stopa cukrzycowa – prewencja a także leczenie, zabiegi na paznokciach grzybiczych a także zgrubiałych, zabiegi na paznokciach wrastających, fachowe rozpoznanie a także usuwanie kurzajek, porady ogólne oraz indywidualne. Podolog Śląsk, którego znajdziesz tutaj: warto zajrzeć przygotowany będzie do profesjonalnej obsługi pacjentów z grupy ryzyka, tj. chorzy na hemofilię bądź reumatycy. Rozmowa a także badanie podologiczne gwarantują wczesne ujawnienie zagrożeń i skierowanie pacjenta do adekwatnego doktora specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych chorobowych zmian w odcinku stóp, takich jak przykładowo zespół stopy cukrzycowej, ale nie tylko.

Podolog jest kompetentną osobą, która pomoże pacjentowi w precyzyjnym wykonywaniu zaleceń doktora, tyczących się specjalistycznej pielęgnacji stóp. Występuje on jako doradca, udzielając wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp a także nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów. Ma wiedzę w zakresie stosowania podstawowych specyfików farmaceutycznych, protetycznego odciążania szczególnie zagrożonych miejsc z pomocą specjalistycznych bandaży i ortez.
Jak odnaleźć podologa w swojej miejscowości? Wystarczy wbić w wyszukiwarkę dla przykładu: gabinet podologiczny Tarnowskie Góry – sprawdź tutaj.
Tagi: , ,