Jeśli dobra reklama w dużym mieście, to obowiązkowo w formie Telebimów!


Telebimy są urządzeniami w dzisiejszych czasach bardzo często używanymi. Są to ekrany, najczęściej o dużej powierzchni, pokazujące obrazy wielobarwne. Złożone są one z pojedynczych diod LED. Tak zwana reklama na ledach jest bardzo chętnie wykorzystywanym typem reklamowania. Rodzaj taki jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, z uwagi na wykorzystane urządzenia. Telebimy zazwyczaj można spotkać w dużych miejscowościach, a im bardziej rozległy ośrodek, tym większą liczbę się tych reklam widuje.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony taka metoda reklamowania dociera często do ośrodków mniej znaczących.

W sytuacji jeśli chcesz znaleźć oprócz tego także inne podobne informacje na omawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu (http://memento-wroc.pl/), do którego odsyłacz jest tutaj.

Przykładowo telebim w Cieszynie umieszczony jest przy najważniejszym skrzyżowaniu miasta. Jest więc umiejscowiony korzystnie ze względu na korzyści z reklamy.

Telebimy na terenie kraju

W Polsce aktualnie coraz większa liczba właścicieli przedsiębiorstw wybiera promowanie się z użyciem telebimów. Metoda ta jest coraz bardziej popularna również ze względu na to, że coraz większą liczbę zakładów stać na tę formę promocji. Można zauważyć również, że na telebimach rozpowszechnia się reklamy o niezwykle różnej zawartości i z różnych dziedzin.

Telebimy w mieście

Źródło: www.medas-media.com.pl

Przykładowo telebim w Bogatyni jest zjawiskiem, które można już zobaczyć, lecz nadal raczej rzadko. Niewielkie miasta nierzadko posiadają jedną lub dwie reklamy (zobacz oklejanie aut wrocław) tego rodzaju, tendencja do stosowania ich jednak cięgle wzrasta. Analogicznie kwestia przedstawia się po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „telebim w Olecku”. Przyrządów takich jest tam zaledwie kilka.

Regulacje i ograniczenia

W związku z używaniem telebimów wiąże się często dużo skandali i wątpliwości. Niektóre z nich wiążą się z rzeczami pokazywanymi przez reklamy wielkoformatowe. Zdarza się bowiem czasami, że reklamy te zaweirają przekaz obraźliwy lub o charakterze erotycznym. Czasami również zlokalizowanie reklam budzi wątpliwości, przykładowo niedaleko miejsc kultu.

Umieszczanie telebimów ujmowane jest przez specjalne przepisy. Ich odległość od drogi jest przykładowo dokładnie określona, by światło nie oślepiało kierowców. O zainteresowaniu tą formą reklamy świadczy powszechność fraz takich jak „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” w Internecie.