Branie kąpieli w słońcu i SPA sprzyja zdrowiu i urodzie

0 Comment


Solarium jest bezpieczne, pod warunkiem wybrania dobrego salonu. Bezpieczny gabinet solaryjny można rozpoznać po jego personelu. Przy pierwszej wizycie powinniśmy zostać zapytani o ewentualne poparzenia słoneczne, reakcje alergiczne na słońce oraz choroby skóry. Fachowy oraz obyty personel zapyta także, czy brane były leki?

solarium

W każdej sytuacji trzeba dostosować się do porad doświadczonego personelu w zakresie dopasowania czasu do karnacji i indywidualnych cech – zobacz również Nova 2. Jest to szczególne ważne w trakcie pierwszych trzech wizyt. Przed zabiegiem w solarium skóra musi być czysta i bez kosmetyków. Nie należy używać żadnych perfum i innych zapachowych kosmetyków, zawierających substancje fotouczuleniowe. Przed zabiegiem trzeba starannie zmyć makijaż.

Podczas opalania nie można narażać oczu. Trzeba zabezpieczyć je zakładając odpowiednie okularki zabezpieczające, które udostępnia gabinet solaryjny. Nie wolno opalać się w trakcie choroby, szczególnie przy stosowaniu antybiotyków, ani będąc pod wpływem alkoholu. Po skończonym zabiegu należy użyć kosmetyków do opalania. W trosce o skórę warto udać się do SPA i skorzystać z kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Gdy dobrze przygotujemy się do wizyty w gabinecie SPA możemy doświadczyć najlepsze Day SPA. Taką wizytę trzeba sporo wcześniej zarezerwować z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Wybierając się do SPA nie można zapomnieć o stroju kąpielowym i klapkach basenowych. Przed zabiegiem należy przybyć wcześniej, aby mieć czas na zmianę odzienia oraz wypełnienie ankiety dotyczącej chorób, przeciwwskazań do seansu. Jeśli ktoś się spóźni seans będzie trwał krócej. W trakcie zabiegu w tle rozbrzmiewa spokojna muzyka, oświetlenie najczęściej jest przygaszone, zwykle palą się świeczki i kominki z olejkami zapachowymi. Należy pamiętać, że przed udaniem się do strefy SPA lub gabinetu kosmetycznego na seans warto się odświeżyć, zmywając z ciała wszelkie kremy, olejki.

Zobacz również – day spa w warszawie

W trakcie masażu można okryć się ręcznikiem. Jeśli odczujesz zimno, poproś o dodatkowy ręcznik. Jeśli nie chcesz masażu pewnej części ciała wystarczy o tym wspomnieć w trakcie seansu. Po masażu z olejkami zapachowymi warto powstrzymać się z wzięciem prysznica na kilka godzin, dlatego, że skóra lepiej wchłonie składniki, stanie się odżywiona i miękka.

solarium

By przeżyć najlepsze Day SPA należy dobrze się do tego przygotować. Gabinety pielęgnacyjne służą pomocą swoim gościom. Każdy gość SPA dostaje do dyspozycji swojego opiekuna, który doradza przy wyborze zabiegów oraz dobiera odpowiednie kosmetyki. Wybierając się do gabinetu odnowy biologicznej bezwarunkowo należy wziąć ze sobą pozytywną energię oraz dobre nastawienie.

Tagi: , , , ,