Założenie gabinetu kosmetycznego – ile może kosztować wyposażenie salonu?Otworzenie salonu kosmetycznego stanowi dobry sposób na rozkręcenie własnego biznesu. Najistotniejszą sprawą, po wynajęciu odpowiedniego lokalu, jest wyznaczenie kwoty, która będzie wydana na zakup wyspecjalizowanych sprzętów i innych pomocy potrzebnych do pracy kosmetyczki. W tym momencie trzeba się zastanowić, jakie urządzenia są najbardziej potrzebne, a jakie można kupić nieco później, gdy firma zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najprostszych zabiegów, oferowanych w niemalże każdym salonie kosmetycznym, należą manicure i pedicure. Dlatego też należy zwrócić większą uwagę na precyzyjne urządzenie miejsc do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom odpowiedni komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się całkowicie zrelaksować. Profesjonalna frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają z kolei o to, by wykonany zabieg charakteryzował się pięknym efektem końcowym (cosmed24). Warto również zadbać o mniejsze sprzęty, takie jak cążki, pilniki czy pęsety – są one bardzo często używane i dlatego powinny wyróżniać się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w granicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje z kolei około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny musi również dysponować stanowiskiem do zabiegów na twarz i ciało, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. Do tego celu niezbędny jest wygodny fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również podgrzewacz do wosku, sterylizator do narzędzi oraz urządzenia do wykonywania mikrodermabrazji i peelingu. Na koniec trzeba również pamiętać o podstawowych szafkach do przechowywania kosmetyków czy blatach do pracy – to one mają znaczący wpływ na komfort podczas pracy i tworzą pierwszą opinię o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie należy oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości umożliwią zrobienie profesjonalnych zabiegów, które bez wątpienia zadowolą klientki. Kupowanie urządzeń niższej jakości może natomiast wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Ciekawą propozycją są także wielofunkcyjne urządzenia, nazywane kosmetycznymi kombajnami. Posiadają one wiele różnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena każdego z tych urządzeń kosmetycznych z osobna.
Tagi: , , , ,