O czym pamiętać gdy mowa o pielęgnacji skóry? Co jest istotne, żeby cieszyć się jej dobrym stanem?


Skóra, by wyglądać ładnie oraz zdrowo potrzebuje paru rzeczy, o których nie wolno zapominać. Co robić, by móc cieszyć się jej doskonałym stanem cały czas?
Skóra całego ciała wymaga stałego nawilżenia. Wiele czynników powoduje jej wysuszanie. Należą do nich zmienne temperatury, wiatr, słońce, klimatyzacja, twarda woda, kosmetyki do ciała i wiele innych rzeczy. W sklepach znajdziemy sporo rożnych balsamów, kremów, są masła do ciała. Natomiast dobrze jest czytać ich skład. Najlepiej, w miarę możliwości stosować kosmetyki pochodzenia naturalnego. Niektóre sklepy mają w ofercie różnego rodzaju naturalne składniki, które po połączeniu dadzą nam na przykład taki balsam do ciała, który nie ma szkodliwych, sztucznych substancji. To bardzo dobra opcja dla osób, którym zależy na tym, aby kosmetyki, których używają były jak najzdrowsze.

oczyszczanie twarzy

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chodzi o cerę, to należy wiedzieć, iż typy skóry twarzy różnią się. Jedna osoba ma problemy z trądzikiem, inna natomiast ze zbyt suchą skórą, jeszcze inna z pękającymi naczynkami. Dobrze jest najpierw sprawdzić, jakiego rodzaju skórę mamy, aby być w stanie zastosować dobrą pielęgnację. Ponieważ każda osoba o innymi typie skóry potrzebuje czegoś innego.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest wartościowy, prędko sprawdź ponadto szczegółowe informacje, wtedy z pewnością zapamiętasz większą ilość informacji.

Osoba o cerze suchej musi pamiętać, by używać krem nawilżający. Trochę bardziej lekki na co dzień, natomiast na noc można zastosować bardziej tłusty. Odżywimy w taki sposób skórę oraz sprawimy, iż nie będzie przesuszona. Warto co jakiś czas zrobić peeling, który usunie przesuszony naskórek – ważne źródło.

moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl
Osoby posiadające wrażliwą cerę muszą dbać o nią w inny sposób. Tutaj często problem stanowią zaczerwienienia oraz pękające naczynka. Istnieją specyfiki do cery naczynkowej, jakie poprawiają jej stan. Nie można stosować na takiej twarzy bardzo mocnych zabiegów kosmetycznych. Natomiast osoby posiadające problem ze skórą tłustą oraz czasami trądzikiem, na pewno wiedzą jak ważne jest oczyszczanie twarzy – (http://prestiz.eu/zabiegi/twarz/zanieczyszczona-skora-tradzik-lojotok/oczyszczanie-manualne/). To w ten sposób można pozbyć się nagromadzonych w porach skóry nieczystości oraz poprawiać stan skóry. Na pewno przyda się też coś, co zmatowi świecącą się cerę – dodatkowe info o oczyszczaniu twarzy.

Musimy pamiętać o tym, iż właściwa pielęgnacja to nie wszystko. Ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta, która dostarcza wszystkich ważnych składników odżywczych. Poza tym pamiętajmy o piciu wystarczająco dużej ilości wody, to bardzo poprawia dobry stan naszej cery.