Aranżujesz pokój swojej pociechy? Dzięki naszym zaleceniom zorientujesz się, bez jakich mebli dziecko nie może się obyć


Urządzanie pokoju dla dzieci w zasadniczej mierze zdeterminowane jest przez wiek pociechy. Inaczej bowiem zaaranżujemy pokój niemowlęcia, inaczej zaś nastolatka, jaki ma stanowczo inne wymagania. Jest jednak parę stałych elementów umeblowania, bez jakich i mniejszy, i większy człowiek się nie obejdzie.

Na pierwszym miejscu stoi rzecz jasna wygodne łóżko. Meble dziecięce są wielobarwne, przeważnie też wykonane wedle konkretnego motywu, np. łóżko z baldachimem dla kochającej księżniczki dziewczynki lub łóżko – statek dla młodego pirata. Maluszki też wielokrotnie chcą łóżka piętrowego. To dobre rozważenia wyjście, gdyż zawsze będzie dużo miejsca na poduszki lub maskotki, których u kilkulatka nie brakuje. Nastolatek zaś woli subtelne, a nawet ciemniejsze kolory. Dba, by łóżko pasowało do urządzenia całego pokoju i chętnie dobiera łóżka, jakie zajmują mniej miejsca.

Pokój dziecka, łożeczko

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Lepiej jest jednak kupić wygodne łóżko z materacem, które posłuży mu zdecydowanie dłuższy czas. Przechodząc do kolejnych spraw – w pokoju naszego dziecka przyda się biurko. Już maluch bowiem ćwiczy szlaczki, toteż powinien mieć gdzie siedzieć, a jego plecy wymagają podparcia w formie wygodnego krzesła. Biuro dla starszaka musi być trochę większe, aby pomieściło i książki, i laptopa bądź inne urządzenia. Nie zapominajmy, że nastolatek najczęściej ma rozgardiasz w swoim pokoju, dlatego im więcej szuflad oraz półek w biurku, tym lepiej. Podobnie jest w przypadku pozostałych mebli. Zarówno meble dla dzieci, jak też meble dla nastolatka muszą składać się jeszcze z szaf i komód, w jakich pomieszczą się ich ubrania, zabawki i inne szpargały. Meble młodzieżowe najlepiej jest wybierać z zainteresowanym, aby nie okazało się, iż nie trafiliśmy w jego styl i nie jest zadowolony ze swojego pokoju. Można też razem siąść wieczorem przed komputerem i poszperać w internecie w poszukiwaniu najlepszych kompletów.

Dobierając meble zwróćmy uwagę na jakość ich produkcji. Nie zawsze warto jest skusić się mniejszą ceną, gdyż meble mogą nie być tak trwałe i np. ich kanty natychmiast się zniszczą. Czasami warto wydać więcej pieniędzy, ale za to zaaranżować wymarzony i komfortowy pokój. Więcej na