Zainwestuj w pewność siebie


Według ankiety, o której donosił „The Daily Mail”, przeciętna kobieta krytykuje swój wygląd średnio 36 razy dziennie. W dzisiejszych czasach, gdy ogólnodostępne są wspaniałe środki poprawiające nasze „słabsze punkty”, nie wahamy się z nich korzystać. Które zabiegi Polki przeprowadzają najczęściej?

kosmetyczka

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Cały czas zabiegiem numer jeden, wykonywanym przez panie jest powiększanie piersi, zarówno tkanką tłuszczową czy żelem, jak i z wykorzystaniem implantów silikonowych. Ładny, jędrny biust to niewątpliwie jeden z ważniejszych atrybutów kobiecości, z tego względu ogromna popularność operacji korygujących wielkość i kształt piersi nie powinna być zaskoczeniem.

Mimo iż lifting twarzy Kraków wydaje się być posunięciem dosyć radykalnym, wciąż jest niezwykle popularny. Jest to chirurgiczna metoda odzyskania tego, co skradły czas i siła grawitacji. Podczas zabiegu, skóra zostaje napięta, wygładzona i podniesiona. I choć należy liczyć się z bliznami po zabiegu, są one całkowicie niewidoczne. Nieinwazyjnie i bez bólu? Oczywiście. Medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów poprawiających urodę, odbywających się bez cięć czy szwów. Wygładzanie rysów twarzy toksyna botulinową, wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego czy peelingi chemiczne to warte swej ceny inwestycje w lepsze samopoczucie. Bezinwazyjnym zabiegiem jest również często przeprowadzana epilacja.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilację można przeprowadzić osobiście w własnej łazience, jednak jej efekty są nietrwałe – bywa, że już następnego dnia nasza skóra przypomina w dotyku papier ścierny. Depilacja laserem jest o tyle bardziej praktyczna, że już na stałe usuwa zbędne owłosienie występujące na ciele. Zastosowanie depilacji, nie tylko pozwoli zrezygnować z maszynek, depilatorów czy kremów depilujących, ale polepszy wygląd naszej skóry, zapewni odpowiednią higienę ciała, oraz zdecydowanie doda nam pewności siebie.

W dzisiejszych czasach, nadmierne owłosienie na kobiecym ciele jest problemem, który zwraca uwagę. Bywa, że wynika on z urody kobiety, czasem jest przejawem choroby. Niemniej jednak w obu tych sytuacjach nie jesteśmy skazane na życie z tym przykrym problemem.