Chrapanie – powody a także metody leczeniaChrapanie nie jest schorzeniem, a objawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardziel. Zagrożenie pojawia się, kiedy chrapanie staje się patologiczne a także towarzyszy mu tak zwany bezdech, czyli brak przepływu powietrza poprzez krtań

operacja przegrody nosowej - PCO

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
PCO Poznań

Autor: Derek Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się to przede wszystkim osobom ze skrzywioną przegrodą nosa, wydłużonym podniebieniem miękkim, zwiększonymi migdałkami albo innymi anomaliami w budowie dróg oddechowych. Nie zaszkodzi więc poszukać profesjonalisty wbijając w wyszukiwarkę: poradnia otolaryngologiczna Poznań (czytaj więcej o otolaryngologii na – Nocne występy częściej dają ludzie z otyłością, chorujący na nadciśnienie , panie po menopauzie oraz ci, którzy kładą się do łóżka po wypiciu większej porcji trunku.

W naszej ojczyźnie co najmniej 100 tysięcy osób powinno leczyć się z powodu bezdechów nocnych, ale do specjalistów zgłaszają się nieliczni. Zapewne dlatego, że ci, którzy na serio chorują, po prostu nie zdają sobie z tego sprawy. Sądzą, iż wyłącznie chrapią, a o świcie nie pamiętają nocnych walk o wszelki łyk powietrza. Dlatego partnerzy osób chrapiących winni je monitorować w czasie snu (czytaj całość o operacji przegrody nosowej w Poznaniu – PCO).

Jeżeli masz chęć uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to odnajdziesz je na pewno po przejściu do serwisu (https://stomatologiacichon.pl/protetyka-stomatologiczna/), gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Jeżeli bezdechy zdarzają się częściej aniżeli 10 razy na godzinę a także trwają dłużej niż 10 sekund – można podejrzewać chorobę. Bezdechom może towarzyszyć pocenie się, a nawet sinienie w efekcie niedotlenienia.

Do osób zagrożonych bezdechem przynależą głównie mocno chrapiący mężczyźni po czterdziestce, z nadciśnieniem i otyłe panie po 55 roku życia, które mają zaburzoną stabilność hormonalną jak też zbyt wysokie ciśnienie

Jeżeli zwyczajne chrapanie przemienia się w chorobę, to człek jest w przeciągu dnia ospały, rozdrażniony częstokroć dokuczają mu bóle migrenowe, ma trudności ze skupieniem. Nieodzowna może być wtenczas operacja przegrody nosowej Poznań.
Tagi: , , ,