Na czym polega rekonstrukcja kolana?Problemy z kolanami muszą być rozwiązywane w sposób bieżący, dzięki temu możemy uniknąć problemów w przyszłości. Nawet pozornie drobny ból przy kolanie może zwiastować coś poważniejszego. Podczas często powtarzających się problemów powinno się skonsultować się na specjalistyczne konsultacje, który może szybko zdiagnozować przyczynę. Metod rozwiązania tego kłopotu jest wiele, a nie każdy z nich będzie się zaliczał do tych szczególnie.

Gdy operacja kolana staje się koniecznością

Ból kolana może mieć różne powody pojawiania się. Może być także uwarunkowany genetycznie, co nie wróży dobrze. Jest jednak opcja podania problemu, starczy udać się do ortopedy. W wielu przypadkach operacja kolana nie jest finalnym rozwiązaniem. Wystarczające z pewnością okażą się odpowiednie ćwiczenia korekcyjne, co nie tylko ulżą nam w cierpieniu, ale również zażegnają ten utrudniający poruszanie się ból.

zdjęcie rentgenowskie kolana

Autor: steve lyon
Źródło: http://www.flickr.com

Rekonstrukcja więzadła na wysokim poziomie

Odpowiednio prowadzona rekonstrukcja więzadła dotyczy jednego z czterech więzadeł stawu kolanowego.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (http://latkowski.pl/pl/wlasciwosci-lamp-solnych/), którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

Jest to część niezwykle ważna, bo łączy kość udową z piszczelą. Każde, nawet z pozoru niegroźne uszkodzenie tego miejsca, może (rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-klasyczny/) być przyczyną późniejszych bóli. Więzadło krzyżowe jest zlokalizowane wewnątrz stawu, więc leczenie musi być kompleksowe. Nasza klinika daje możliwość przeprowadzenia rekonstrukcji tego elementu, co pozwoli na uniknięcie cierpienia w dalszym etapie życia.

Co muszą wiedzieć pacjenci przed rekonstrukcją więzadła?

Obecna operacja więzadła krzyżowego obejmuje niemało czynności, które są zaliczane do kompleksowych. Nikt nie może podejść z marszu do takiej operacji, bo jest to wymagająca ingerencja. Więzadło wymaga rekonstrukcji w przypadku trudnego uszkodzenia, jednak może to finalnie ustalić ekspert. Jeśli zostanie ono uszkodzone w całości, może dojść też do momentów niestabilności. Polega to na ciągłym uczuciu tak zwanego uciekania w kolanie, co nie jest zaliczane do najprzyjemniejszych. Kłopotom tym może zapobiec odpowiednio przeprowadzona rekonstrukcja.
Zaleca chirurg ortopeda Kraków

Tagi: ,