Zalety kosmetyków naturalnych


Tagi:
W naszych czasach w większym stopniu zwracamy uwagę na skład i miejsce pochodzenia wszelkiego typu produktów, których używamy na co dzień. Są to tak produkty spożywcze ale też wszelkiego rodzaju środki higieniczne i pielęgnacyjne.

Wielu z nas zwraca się z powrotem ku naturze i podejmuje decyzję o kupowaniu rzeczy bez dodatków chemicznych w składzie.

Plusy i minusy

Naturalne rzeczy mają swoje plusy jak wady. Przede wszystkim kremy naturalnenaturalne (RN – zestaw kosmetyków do kąpieli) oczywiste – pozbawione chemicznych dodatków. Można w ich składzie znaleźć wyłącznie roślinne olejki, wyciągi albo enzymy. Minusem takiego rodzaju kosmetyków jest ich krótki czas przydatności do użytku. Z racji tego, że nie zawierają chemicznych konserwantów musimy zużyć je dużo szybciej niż inne środki. Producenci jednakże radzą sobie z tym doskonale, sprzedając kremy w niewielkich pudełeczkach.

róż na policzki bourjois

Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chodzi o doskonałe naturalne kosmetyki, chyba króluje naturalna maska do włosów robione według indyjskich receptur. Tworzone jest na oleju kokosowym z odpowiednią kompozycją naturalnych ekstraktów. W zasadzie, jego działanie ma lepsze efekty niż różnorodnych chemicznych specyfików. Wystarczy tylko poczytać opinie na ten temat, np. na

Gdzie kupić?
W zasadzie naturalne środki do pielęgnacji możemy znaleźć w małych sklepikach, a idealnie jest wyszukać niedrogi i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasami miewają w ofercie wysokiej jakości i naturalne kosmetyki, lecz zwykle w zdecydowanie za wysokich cenach. Absolutnie najlepiej jest zamawiać tego rodzaju produkty w niewielkich sklepikach i w internecie. Działa w Polsce kilka drogerii, które naprawdę mogą pochwalić się doskonałą ofertą kosmetyków naturalnych z prawie każdego zakątka świata.

Wiarygodna informacja z serwisu przyda się każdemu. Zatem namawiamy do przejrzenia naszego kolejnego tekstu. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Niezwykle prosto na nie trafić, mają doskonałe opinie w internecie, należy tylko poszukać. Pamiętajmy także, że kosmetyki bez środków chemicznych również mogą uczulać. Z tego powodu warto przed użyciem na większej powierzchni ciała, zrobić próbę alergiczną. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możemy zostać przy wybranych kosmetykach, czy musimy poszukać jeszcze delikatniejszych. Z pewnością takie wyszukamy, ponieważ natura daje nam bardzo wiele.