Problemy młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w tego typu sytuacjach pomaga operacja krocza.

Poród siłami natury może spowodować sporo uszkodzeń w kobiecym organizmie, jakie w późniejszym okresie czasu mogą przyćmić radość z macierzyństwa i ogólny komfort życia. Mogą mieć także ogromne znaczenie na życie seksualne i czerpanie z tego radości, a w praktyce problem ten dotyka sporą ilość kobiet. Ocenia się, że blisko dziewięćdziesiąt procent naturalnych porodów kończy się mniejszymi lub większymi deformacjami narządów rodnych.

estetyka-intymna.pl
Często dochodzi do pęknięć i rozciągnięć, a w przypadku nacięcia robią się brzydko wyglądające blizny. Może to być przyczyną licznych niekoniecznie miłych objawów. U części młodych mam pojawiają się bóle przy współżyciu, niekiedy występuje również problem z nietrzymaniem moczu. W takich sytuacjach trzeba podjąć leczenie, aby wrócić ze stanem narządów rodnych do właściwego wyglądu (zobacz dodatkowe informacje). Niekiedy wystarczy odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń, systematycznie wykonywane wzmocnią mięśnie i powodują, że zmiany, które powstały w czasie porodu zaczynają się cofać. Jednak w wielu przypadkach będzie to niewystarczające i niezbędny może się okazać odpowiedni zabieg.

Tak naprawdę plastyka krocza polega na przywróceniu anatomicznej budowy narządów rodnych, które zostały zaburzone w czasie porodu czy w wyniku jakiejś wrodzonej wady.

Jeżeli ciekawi Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tu i zobacz dodatkowo inny tak samo zajmujący news ośrodek terapii uzależnień.

Tego typu operacja (Dr Janicki – operacje kręgosłupa) jest trwała i może dać bardzo dobre efekty, lecz następne ciąże czy ciężka praca fizyczna mogą zniwelować jej skuteczność. Do plastyki krocza kobieta musi się odpowiednio przygotować, tak jak do każdej operacji. Przede wszystkim niezbędne jest dokładne zbadanie przez lekarza, który na podstawie wywiadu oraz stanu zdrowia będzie kwalifikował do zabiegu. Operacja taka nie trwa dużo czasu, lecz po jej zakończeniu bardzo istotny jest początkowy okres rekonwalescencji. Gojenie się rany może trwać nawet do półtora miesiąca i dopiero jak wszystko będzie dobrze można podjąć współżycie (sprawdź ceny na Bardzo duże znaczenie ma również codzienna higiena miejsca po zabiegu, rany trzeba dokładnie przemywać oraz suszyć, jeżeli natomiast pojawią się jakieś bóle, to zalecane będzie stosowanie zwykłych środków.