W jaki sposób troszczyć się o wzrok?Wiele się słyszy o najogólniej rozumianej higienie. Dbanie o ciało, schludność, higiena rąk. Rzadziej, ale jednak słuchamy również o higienie wzroku. Jak więc dbać o oczy? Opisujemy parę wypróbowanych sposobów na to, żeby w naturalny sposób zatroszczyć się o nasze oko.

polecamy

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UVA/UVB, ponieważ ma ono niekorzystny wpływ na skórę, lecz także na wzrok. Może się on wręcz przyczynić do uszkodzenia oczu. To z tej przyczyny właśnie tak ważkie jest zakładanie przeciwsłonecznych (okazyjne okulary przeciwsłoneczne korekcyjne damskie wrocław: http://fabrykaoptyka.pl/produkty/dla-kobiet/okulary-przeciwsloneczne-korekcyjne-damskie/) okularów. Noś szkła przeciwsłoneczne, które posiadają stosowny filtr. Czytaj przy prawidłowym świetle. Skąpe oświetlenie może się w znaczącym stopniu przysporzyć do komplikacji z wzrokiem, w tym jego istotnemu pogorszeniu. Za każdym razem należy troszczyć się o to, żeby czytać książkę bądź gazetę przy zapalonym świetle.

Na zaczerwienione oczy najlepszy jest sen. Wiele ludzi mniema, że na zaczerwienione oczy najlepsze są krople osiągalne bez problemu w aptece. Nie jest to najlepsze podejście. Owszem, krople minimalizujące zaczerwienienie oka ściągną naczynka krwionośne w tym miejscu umiejscowione, lecz na dłuższą metę niewiele pomogą. Najlepiej zadbać o prawidłową ilość spania a także obniżyć liczbę czasu spędzanego przed laptopem oraz telewizorem.

Marchewka to w najwyższym stopniu prozdrowotne warzywo dla naszych oczu Wszystko to, wskutek dużych ilości witaminy A zawartej w marchewce. Witamina A ochrania oko przed zaburzeniami oraz schorzeniami takimi jak wysychanie spojówek oraz „kurza ślepota”. Te powody potwierdzają to, że warto regularnie konsumować marchewkę. W szczególności uczulone na higienę oka muszą być osoby, których bliscy chorują czy chorowali na jaskrę a także zaćmę. Wskazane jest badanie ostrości widzenia, ewentualnej wady oczu, pola widzenia itd..

O chorobie mogą znamionować symptomy takie jak: obniżenie ostrości wzroku, wszelakie tęczowe koła w polu spojrzenia, zdeformowania w obrazie czy tak zwane widzenie za mgłą. Niezwłocznie do specjalisty musimy się wybrać, jeżeli m.in. dochodzi do gwałtownego spadku ostrości wzroku, ostrego zaczerwienienia, dolegliwości bólowych, poczucia obecności ciała obcego w oku.

Bazą troski o wzrok jest regularna (co najmniej raz do roku) kontrola u okulisty. Jeśli nie mamy dotąd wybranego medyka, sugeruję wbić w przeglądarkę sformułowanie: klinika leczenia wad wzroku bądź witrektomia –

Tagi: , , , ,