Jeżeli haluksy nie pozwalają ci spokojnie żyć, idź na zabieg i ciesz się zdrowiem stóp


Badania pokazują, że z dolegliwością koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, boryka się blisko 1% wszystkich naszych rodaków. Znacznie częściej dolegliwości odczuwają kobiety, gdyż z zamiłowaniem zakładają obuwie na wysokim obcasie oraz z zwężonymi noskami, co przyczynia się do zginania palców. Nieprawidłowości w okolicy palców początkowo bywają nieznaczne, ale z czasem nie tylko wyglądają brzydko, ale też robią się bardzo bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zapobiegać

W licznych wypadkach schorzeniu koślawego palucha można zapobiec, unikając obuwia, które odkształca i obciąża przód stopy. Panie, które w czasie zakładania szpilek czują dotkliwy ból lub czują gniecenie w palcach, powinny unikać takich bucików.

Z przyjemnością zaproponujemy Ci inny tego rodzaju wpis. Jeśli chcesz go sprawdzić, zweryfikuj treść (https://bakaliowyswiat.pl/pl/orzechy), którą znajdziesz tutaj.

Nie da się jednakże zapominać, że haluksy są dolegliwością o podłożu genetycznym i kiedy któreś z rodziców zmagał się z problemem koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że odziedziczy się złe ułożenie kości śródstopia albo wiotkość tkanki. Trzeba wspomnieć, że nawet jeśli haluksy już się pojawiły, można je korygować przez wykorzystanie odpowiednich ćwiczeń dostosowanych przez terapeutę, noszenie profesjonalnych wkładek korygujących i ortopedycznego obuwia.

Kiedy dolegliwości stają się bardzo bolesne, wyjściem okaże się operacja

Jeżeli zabiegi rehabilitacyjne zawodzą, a dolegliwości rozwijają się (fotoporcelana.net) i robią się coraz bardziej nieprzyjemne, niezbędna okaże się leczenie haluksa. Trzeba powiedzieć, że w minionych latach technika operacji haluksów uległa dużemu udoskonaleniu i zyskuje się z jej pomocą doskonałe efekty. W prawie wszystkich przypadkach udaje się całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, dolegliwość nie wraca, a człowiek może cieszyć się komfortowym chodzeniem bez oznak bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Dokuczają ci haluksy? Zgłoś się do specjalisty

Kiedy dokucza nam operacja palucha może okazać się konieczna i nie warto męczyć się z bólem towarzyszącym poruszaniu się czy zakładaniu obuwia. Lepiej szybko udać się do specjalisty, który zaleci zdjęcia rentgenowskie oraz określi, czy zabieg będzie optymalnym wskazaniem. Operacja tego typu trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo szybko wraca po niej do pełnej formy oraz może cieszyć się odzyskaną swobodą poruszania.