Czasami operacje na żołądku są potrzebne


Każdy kto od lat walczy ze dużą wagą, dobrze zaznaczy, że pozbycie się niechcianych kilogramów nie wpisuje się do łatwych spraw. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na usunięciu 2/3 żołądka, przez co znacznie pomniejsza się jego pojemność.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej razem z likwidowanym żołądkiem usuwa się także tą jego powierzchnię, która produkuje hormon odpowiedzialny za uczucie głodu, dzięki czemu bardzo możemy pomniejszyć wyczuwaną chęć na jedzenie. Co prawda po zabiegu musimy się zdecydować na dosyć restrykcyjną dietę, nie mniej dzięki niemu mamy szansę w lepszy sposób zatroszczyć się o swoje zdrowie, co musi okazać się przecież dla nas najistotniejsze.

Opaska żołądkowa tworzy z żołądka klepsydrę

Jeśli nie pragniemy posiadać odcinanego elementu żołądka, to wciąż możemy zadecydować się na rozwiązanie, które proponuje nam opaska żołądkowa. Jej założenie powoduje, że żołądek przybiera kształt klepsydry, pokarm trafia do jego górnej części, napiera na ścianki co spowoduje, że do mózgu dopływa impuls, że już jesteśmy najedzeni, a następnie niesamowicie wąskim przesmykiem jest transportowane do dolnej części żołądka.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu, że opaska – (i inne gadżety gadzetyupominki.com) jest zapełniona płynem, w każdej chwili mamy szansę zmniejszyć albo powiększyć jej ucisk na ścianki żołądka. Jest to operacja dość bezpieczna, a dzięki jej zastosowaniu mamy szansę znacznie zmniejszyć swoją wagę, bo jedzenie będzie dłużej trawione, a więc my będziemy odczuwali mniejszą chęć jedzenia.

Porozmawiajmy z lekarzem co będzie najlepsze dla nas

Mając kłopoty z nadwagą oraz nie mogąc sobie z nią zaradzić samodzielnie, warto udać się do lekarza, aby on pomógł nam wybrać właściwą metodę dla nas. Możemy zdecydować się na wycięcie części żołądka, albo na jego ściśnięcie, ale to lekarz po odbyciu z nami odpowiedniej rozmowy, będzie w stanie powiedzieć, do której metody się kwalifikujemy. Najistotniejsze jednak w tym wszystkim jest troszczenie się o swoje zdrowie, dlatego jak najszybciej powinniśmy powziąć dobre gotowe dania niskokaloryczne kroki, żeby mieć szansę pomniejszyć własną masę.