Problem ze znalezieniem efektywnego sposobu na pozbycie się zarostu


Golenie to jedna ze standardowych czynności wykonywanych przez większość panów. Chociaż jest ona zwykle robiona rutynowo i nie wywołuje większych kłopotów, to jednak w pewnych sytuacjach mogą pojawić się problemy ze skutecznym usuwaniem niechcianego zarostu.Problem pojawia się, kiedy mężczyzna ma wyjątkowo twardy zarost, jaki ciężko usunąć z udziałem klasycznych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie jest z pewnością brzytwa na żyletki, czyli całkiem inna forma golenia. Typowa brzytwa jest obecnie rzadziej stosowana do pozbywania się zarostu, natomiast brzytwa na żyletki jest najczęściej kupowana przez panów, mających spore problem z efektywnym ogoleniem się przy pomocy jednorazowych maszynek do golenia (dowiedz się o brzytwie na żyletki).

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele problemów pojawia się także, gdy golenie jest przeprowadzane nie we właściwym kierunku. Każda skóra (dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien) ma bowiem własne upodobania i operowanie brzytwą na żyletki lub maszynką w złym kierunku może prowadzić do przykrych konsekwencji. Do jednych z nich zaliczamy wrastający zarost, który może być bardzo bolesny ).

Co więcej, dość często wrastający zarost jest dodatkowo nieestetyczny, stąd też jest on bez wątpienia niepożądanym skutkiem golenia.więcej przeczytasz w treści aeris next 350 filtryOprócz nieadekwatnej techniki golenia wrastający zarost pojawia się również wtedy, kiedy mężczyzna stosuje nieodpowiednie narzędzie do usuwania zarostu. Stąd też brzytwa na żyletki, chociaż jak można by sądzić jest dość archaicznym i niezbyt wygodnym narzędziem, jest stosunkowo często wykorzystywana przez panów.

W drogeriach można natomiast dostać rzeczywiście wiele produktów, które mogą złagodzić efekty golenia. Do jednych z nich należy popularna woda kolońska , jaka dla wielu mężczyzn stanowi jednocześnie rodzaj perfum. Woda kolońska aktualnie straciła nieco na znaczeniu, bowiem na rynku istnieje naprawdę bogata oferta rozmaitych kosmetyków przed i po goleniu. Dostępne są również w sprzedaży kosmetyki, których zadaniem jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.Rozległy wybór, jeżeli chodzi o kosmetyki do golenia sprawia, że często mężczyźni mają problem z kupieniem najodpowiedniejszych dla nich preparatów. Wiele zależy też od rodzaju skóry oraz oczywiście od genów.