Czym się cechuje klasyczna wełna. Przemysł odzieżowy wykorzystuje różne tkaniny i materiałyRynek odzieżowy zużywa ogromne ilości materiałów i tkanin, z których szyte są najróżniejsze ubrania. W praktyce to projektant danej odzieży decydował będzie o tym, jakie wzory i odmiany wybierze, aby ostateczny produkt spełniał wszystkie oczekiwania.

A projektanci mają najróżniejszych możliwości faktycznie sporo, bowiem samych rodzajów materiałów jest kilkadziesiąt rozmaitych rodzajów, a każdy z nich występuje w wielu tysiącach kolorów i odmian. Wybór jakiejś tkaniny będzie zależał od tego, co się chce z niej uszyć. Zupełnie co innego potrzebne będzie, jeżeli do wykonania będzie koszula czy garnitur, a co innego jeżeli trzeba będzie zaprojektować ciepłą zimową kurtkę albo przytulny koc. W przypadku tego ostatniego wykorzystuje się najróżniejsze dzianiny futerkowe, jakie jak sama ich nazwa wskazuje, przypominają swoim wyglądem i fakturą prawdziwe futro. Tego typu dzianiny oferowane są w ogromnej ilości odmian i rodzajów, przez co projektanci mają bardzo szerokie możliwości.

wełna gotowana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jeśli chodzi o klasyczne ubrania możliwości są jeszcze większe, a do dyspozycji są zarówno tkaniny sztuczne jak i naturalne. Jeżeli będzie chodzić o naturalne, to przeważnie używane są bawełna oraz wełna. Bawełna wytwarzana jest z rośliny o takiej samej nazwie i jest ona najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym przy produkcji odzieży. Jest ona bazą dużej ilości rozmaitych tkanin, lecz również jest wykorzystywana jako dodatek do wełny czy lnu. Z kolei wełnę wytwarza się z sierści kilku zwierząt, między innymi owiec, kóz, wielbłądów czy także królików (najlepsze wełny parzone – LAMA).

Niezwykle interesującym zdał Ci się ten artykuł i opisane tutaj wiadomości? To dobrze! Kliknij w poniższy link i przejdź na następny adres tej witryny.

Posiada ona liczne zalety, na przykład bardzo dobre właściwości izolacyjne i sporą higroskopijność, lecz jej produkcja jest stosunkowo droga.

Wszystko to powoduje, że wełna gotowana i inne jej odmiany kosztują dość sporo, lecz akurat jeśli chodzi o wełnę cena będzie zdecydowanie szła za jakością.Z wełny między innymi się produkuje tkaniny, z jakich szyte są lepsze garnitury i płaszcze (sprawdź ofertę wełny gotowanej – ). Często jest także mieszana z innymi rodzajami włókien, przykładowo bawełną, jedwabiem albo lnem.
Tagi: , , ,