Technologia ułatwia bardzo życieŚwiat pędzi na naszych oczach, bierzemy udział w tego typu wyścigu. Jeszcze niedawno byliśmy zachwyceni rzeczami, które obecnie są już staromodne. Obecnie, lubimy przeglądać rankingi w stylu „10 rzeczy, które pragnąłeś mieć w latach dziewięćdziesiątych”, tak jak gdyby z jednej strony, odczuwamy wzruszenie, z drugiej, nie jesteśmy w stanie wyjść z podziwu, jak wszystko uległo zmianie.

Odkładając jednakowoż na bok nostalgie zdajemy sobie sprawę, że rozwój przeważnie

Budowla w centrum miasta

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

ma wpływ na nasze korzystniejsze życie, większy komfort funkcjonowania. Bardzo dobrze widać to w zakresie coraz bardziej zaawansowanym budownictwie. Dobrym przykładem jest inteligentny budynek.

Tego typu dom, jak sama nazwa wskazuje odznacza się niezwykle wysoko zaawansowaną technologią, co podpowiada nam, iż wyposażony jest w różnego rodzaju detektory czy czujniki. Nad wszystkim kontrole sprawuje zaawansowany system zarządzania, sprawuje on kontrolę nad wszystkimi instalacjami (przykładowo, nad systemem wentylacji).

Za pomocą tej informacji zwrotnej, budynek

Budynek mieszkalny

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

właściwie reaguje na zmienne środowisko wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz budynku.

Czy inne tego typu wiadomości odnoszące się do omawiany tutaj sprawy byłyby dla Ciebie pomocne? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie (https://tdruk.pl/kubek-z-nadrukiem).

Ma to wielki wpływ na jakość przebywania w tego typu miejscu – zwiększa się funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort, a ponadto zminimalizowane są koszty eksploatacji i modernizacji (link do strony). Ponadto, dość zminimalizowana jest emisja szkodliwych zanieczyszczeń. Wszystkie te udogodnienia i najnowocześniejsze rozwiązania nie wpływają negatywne na osoby żyjące w tego typu budynku.

Pomysł na projekt tego typu domu pojawił się w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się on z systemów kontroli produkcji zautomatyzowanej, a także z dziedziny optymalizacji środowiska rozwoju roślin (ceneolokalnie). Lepsza technologia i bardziej przyszłościowe rozwiązania, jakie zostały zaprojektowane do końca lat osiemdziesiątych, pozwoliły na skonstruowanie systemów zarządzania budynkiem do celów prywatnych, mieszkaniowych czy biurowych.

System zarządzania budynkiem, po angielsku Building Management Systems (BMS) najczęściej znajduje zastosowanie w przestrzeniach biurowych, różnych instytucji czy w budynkach przemysłowych.

Na tej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, ale prędko sprawdź też dodatkowe szczegółowe informacje artykuły ślubne bielsko. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Pole działania tego typu systemu to przede wszystkim kontrola, integracja, monitorowanie i optymalizacja. Jednocześnie istotne jest raportowanie najważniejszych błędów, które mogą przeszkodzić w czasie korzystania z tego typu budynku.

Tagi: , , , , , , ,