Skuteczne metody na zmaganie się z brakiem energiiMimo, że kalendarzowe lato w pełni, chłodne noce potrafią nam przypomnieć o mijających dniach. Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jak wytłumaczyć fakt, że akurat jesienią stajemy się bardziej melancholijni, odczuwamy ogólny dyskomfort?

światło

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Na pewno jest to poczucie zbliżającego się końca wakacji – czasu, który większości kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami i czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Dodatkowo dni stają się coraz krótsze i zimniejsze. W znacznym stopniu winę za obniżenie naszego samopoczucia ponosi właśnie niedostateczny dostęp do światła naturalnego.

Wspominamy, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i pesymizm coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Zaprezentowany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony stomatologia zachowawcza warszawa .

Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu nie chce nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki (poznaj tutaj na temat depresji).

Najlepiej będzie sprawdzić czy nie jest to depresja sezonowa.
Mimo, iż podłoża powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, iż zasadniczym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu.
Biorąc pod uwagę, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest niedomiar światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia z użyciem

depresja

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

specjalnych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa (poznaj więcej) do fototerapii służy naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Zauważono, że odpowiednia ilość sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

Jednym ze sposobów na odzyskanie dobrej formy psychicznej jest rozwijanie swojego hobby. Mogą być to lekcje tańca czy zwyczajnie częstsze spędzanie czasu na czytaniu ulubionych książek. Powinniśmy zająć się tym, na co do tej pory nie mieliśmy czasu, coś co zawsze chcieliśmy robić, jednak np.

To dobrze, że chcesz uzyskać podobne informacje na opisywany wątek, gdyż klikając na odnośnik, zgłębiasz rekomendowane informacje (http://www.beskidmed.pl/obozy-dla-dzieci/) na podnoszone zagadnienie.

brakowało nam odwagi. Kiedy z przyjemnością poświęcimy się interesującemu zajęciu, prościej będzie nam oderwać się od tzw. szarej rzeczywistości i zapomnieć o tym, że do wiosny zostało jeszcze trochę czasu.

Tagi: , , ,