Krem ze ślimaka ratunkiem dla naszej skóry?

0 Comment


Właściwie większość niewiast, jeśli tylko dostrzeże ślimaka, przeważnie unika go jak tylko może. Gdyż śluz tego organizmu, wlokący się za nim, kojarzy nam się bardzo nieciekawie. Dlatego też, jeżeli któraś z kobiet dowiaduje się o czymś takim jak krem ze ślimaka, wzdryga się natychmiast. Jest to naturalna reakcja, lecz jeżeli nabywamy medykament w aptece a nie u zielarza, raczej nie musimy bać się czegoś różnego specjalnie w swej strukturze niż inne kremy do ciała. Lecz skąd w ogóle pomysł na tego typu kosmetyk?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
Dziesiątki lat wstecz, w Chile, na masową skale rozpoczęto stosować krem ze ślimaka. Taka sytuacja była zaobserwowana, bowiem odkryto jak cudowny skład organiczny ma śluz konkretnego z rodzajów tego mięczaka. Wyszło na jaw, że posiada cechy, które są dobroczynne dla naszej skóry, bowiem o wiele przyśpieszają regenerację kolagenu. Tworzenie tego kosmetyku wygląda inaczej niż pewnie większość z nas sobie wyobraża. Gdyż ze ślimaczego śluzu pobiera się wyselekcjonowany wyciąg, pozostawiając resztę tej nieprzyjemnej cieczy w spokoju. Nie mieli się całego ogona z substancjami zapachowymi. Taki ekstrakt, dodaje się następnie do kolejnych składników, z których słyną kremy do ciała. Miesza się wszystkie preparaty ze sobą i tak powstaje krem. Dlatego naprawdę nikt nie powinien się obawiać że ma on klejącą, śluzowatą strukturę – polecane kremy do ciała.
Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak do czego można używać krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla młodzieży ekstrakt z tego zwierzęcia jest bardzo popularny, gdyż pomaga w walce z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym działaniom. Z kolei starsze kobiety, mogą używać specjalnie zmodyfikowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ten wyciąg wspomaga odbudowę kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w czasie dwutygodniowej kuracji. Lecz największe zastosowanie ten kosmetyk ma w walce z bliznami. To samo działanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego typu szramami na ciele, znacznie zredukować ich widoczność. Poza tym, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – czytaj pełen artykuł o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, posiadające w składzie wyciąg ze śluzu ślimaka, robią ogromną furorę na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż ich działanie jest bezcenne. Możemy dzięki nim pozbyć się pryszczy, zmarszczek a nawet blizn. Także jeśli posiadasz jakąś z tych przypadłości, kup krem ze ślimaka jeszcze dziś.
Tagi: , , , ,