Podaruj swej cerze to, co najlepsze, odpłaci ci cudownym wizerunkiem,W ciągu dnia skóra jest narażona na wpływ czynników zewnętrznych, co nie okazuje się dla niej pozytywne. Pod ich wpływem staje się wysuszona, zanieczyszczona, traci koloryt oraz zdrowy wygląd. Skóra wymaga codziennej prawidłowej pielęgnacji, w innym wypadku szybciej się starzeje i przedstawia się naprawdę nieładnie. Trzeba wiedzieć, jakie kosmetyki oraz zabiegi pielęgnacyjne zastosować, by przywrócić jej młody wygląd.

zapachy

Autor: Izabela Sokołowska
Zanieczyszczenia źle oddziałują na skórę
Codzienne oczyszczanie twarzy i szyi jest bardzo ważne. W ciągu dnia na skórze osiadają drobinki zanieczyszczeń gromadzące się w powietrzu, na ulicy, w mieszkaniu. To wszystko wraz z resztkami makijażu należy koniecznie usunąć z końcem dnia, aby odświeżona skóra miała szansę odpocząć oraz regenerować się podczas nocnego wypoczynku. Oczyszczanie skóry nie może przebiegać z użyciem wody oraz mydła, to bowiem bardzo szkodliwa praktyka. Do oczyszczania należy użyć specjalnych kosmetycznych preparatów, jak płyny micelarne czy środki do demakijażu. Kobiety lubią przeróżne środki, a na regałach drogerii znajduje się ich na tyle, że każdy może wśród mleczek, żeli i płynów wybrać kosmetyk na miarę swoich potrzeb – pełen artykuł o oczyszczaniu twarzy.
Nie zapominaj o nawilżeniu – .
Kobiety, które chcą zagwarantować sobie zdrową i świeżą skórę, nie powinny zapominać o jej nawilżaniu. Przesuszona skóra szybciej się starzeje, traci sprężystość, staje się matowa oraz nieprzyjemna w dotyku. Łatwiej również zjawiają się na niej zmarszczki oraz pozostałe niedoskonałości. By właściwie nawilżać skórę twarzy oraz szyi potrzeba zastosować krem nawilżający. Taki kosmetyk trzeba stosować już od wczesnych lat, bo choć u młodszych pań tego tak nie widać, ich skóra także wymaga nawilżenia, a jego brak owocuje potem wcześniejszymi objawami starzenia.

krem nawilżający

Autor: genebrooks
Źródło: http://www.flickr.com
Skóra ma swoje potrzeby

Dobór kosmetyków musi być ściśle zależny od wymagań, jakie wykazuje konkretny typ skóry. Kobiety miewają różnorakie typy cery od suchej, przez mieszaną to tłustej czy naczynkowej. Każda z nich potrzebuje innego sposobu pielęgnacji oraz stosowania właściwych kosmetyków. Katalog środków do pielęgnacji jest teraz niesamowicie rozległy i interesujący. Dzięki temu każdy zyska okazję, by wybrać kosmetyki doskonałe dla siebie oraz swojej skóry. Należy wspomnieć także o tym, że nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są zalecane przy każdym typie cery, także tutaj należy zachować ostrożność.
Tagi: , , ,