Jak zamieszkać to najlepiej w swoim nowym mieszkaniu. Jakie mieszkania najlepiej się sprzedają i gdzie poszukiwać najkorzystniejszych ofert?


Kawalerka to mieszkanie jednopokojowe z założenia przeznaczone dla jednej osoby. Jak sama nazwa wskazuje dawniej mieszkania takie były tymczasowo zamieszkane przez osoby stanu wolnego do chwili aż nie stworzyły one rodziny. Kawalerki choć znane są w naszym kraju od dawna nie straciły na popularności.

wejdź tutaj

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Ich wymiary mogą być bardzo różnorodne. Te najbardziej małe posiadają ledwie dwadzieścia metrów, lecz zdarzają się także mieszkania 40-metrowe w których też znajduje się jedno pomieszczenie. Warto podkreślić, iż takie mieszkanie jest najlepsze dla jednej osoby. Jeśli kawalerka będzie funkcjonalnie urządzona bez problemu jest w stanie w niej mieszkać para a nawet rodzina z dzieckiem. Decyzje o zakupie tak małych mieszkań przeważnie biorą się z przyczyn finansowych. Tego typu mieszkania z uwagi na niezbyt duży metraż są faktycznie najtańsze. Jeśli nawet zostanie zaciągnięty kredyt na zakup jego spłata tak naprawdę nie jest wielkim obciążeniem.

Inny rozwiązaniem mogą okazać się inwestycje na obrzeżach miasta – ceny proporcjonalnie do oddalenia maleją – Willa.

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Dość znacznymi pozytywami mieszkania kawalerki są niezbyt wysokie opłaty eksploatacyjne, mniejsza powierzchnia do sprzątania a jednocześnie mniejsze koszty przy aranżacji mieszkania. Mała powierzchnia ma swoje zalety, gdyż nie tracimy niepotrzebnie czasu na przechodzenie z jednej części mieszkania do drugiej. Mniejsza powierzchnia sprawia też, iż właściciele kawalerek nie ulegają tak łatwo pragnieniom kupowania różnych przedmiotów, gdyż tak naprawdę nie mają gdzie ich trzymać. By kawalerka jako mieszkanie dla singla była miejscem przyjaznym warto zamówić zestawy mebli na wymiar do kuchni oraz szafę wnękową. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele miejsca.

Jeżeli zaciekawił Cię zaprezentowany problem, poznaj serwis baltic park, gdzie znajdziesz obszerne info. Pogłęb swoje wiadomości.

/J]

Jak nie ma możliwości wyodrębnienia przestrzeni sypialnej powinniśmy zakupić meble z funkcją spania. W kawalerkach standardowo występuje mała łazienka, jednak i to pomieszczenie można pomysłowo urządzić, ponieważ na rynku oferowane są skromne umywalki, wąskie kabiny prysznicowe i pralki. Jak singiel zmieni swoje życiowe plany i stwierdzi, że jest mu niezbędne większe lokum taką kawalerkę zawsze jest w stanie bez trudu wynająć, ponieważ na małe lokale jest największa ilość chętnych. Mieszkania jednopokojowe w odpowiednich cenach możemy znaleźć w większości dużych miast Polski, najkorzystniej natomiast szukać konkretnie w mieście lub poza nim, na przykład mieszkania pod Wrocławiem, bo na przedmieściach może być jeszcze taniej.