Organizowanie pogrzebuŚmierć bliskiej osoby jest zawsze traumatycznym przeżyciem, niezależnie od jej wieku czy ewentualnych chorób, z którymi się zmagała. Aktualnie diagnostyka daje możliwość na szybkie wykrywanie konkretnych schorzeń, dlatego wiele osób jest z góry „przygotowanych” na śmierć, niemniej nawet jeśli jest to oczekiwane wydarzenie, ból pozostaje taki sam.

Jednym z najbardziej kłopotliwych obowiązków jest organizacja pogrzebu. Dzisiejsze firmy pogrzeb proponują jednakże dosyć szeroki wachlarz usług i w sumie całość prac biorą na swoje barki, ponieważ mają świadomość tego, że dla rodziny zmarłego, organizowanie pogrzebu może być ponad siły.

różaniec

Autor: Pacopus
Źródło: http://www.flickr.com

Dość znaczącym zainteresowaniem odznacza się obecnie między innymi kremacja zwłok Wrocław. Jest to alternatywa dla tradycyjnego grzebania ciała zmarłego w trumnach. Dzięki obecnej technice kremacja jest dość szybka i błyskawiczna. Rzecz jasna, pogrzeb (odnośnik do serwisu) Wrocław nadal jest organizowany, ponieważ w grobie można łożyć urnę z prochami. To od rodziny zmarłego oraz jego ostatniej woli zależy to, w jaki sposób będą wyglądały wszystkie ceremonie. Należy podkreślić, że usługi pogrzebowe Wrocław to przeważnie kompleksowe zajmowanie się pogrzebem, od przewozu ciała, po ubranie zmarłego i umieszczenie go w kaplicy lub sali pożegnań. Współcześnie dużo więcej osób decyduje się też na wykonywanie makijażu osobom zmarłym, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Trend ten przyszedł do Polski z USA i z miejsca stał się nadzwyczaj popularny. Firmy pogrzebowe są w stanie zaproponować też zróżnicowany wybór trumien, urn, wieńców i kwiaty koniecznych w czasie uroczystości pogrzebowych. Jest to znaczące ułatwienie, gdyż rodzina może w jednej firmie zrealizować szereg obowiązków.
Planowanie pogrzebu powinno się opierać również na ostatniej woli zmarłego. Coraz częściej osoby, jakie spodziewają się śmierci dają rodzinom wytyczne dotyczące tego w jaki sposób ma wyglądać uroczystość bądź zamieszczają podobne wskazówki we własnym testamencie. Z racji tego, że pogrzeb (zobacz zdjęcia na szkle) jest przeważnie faktycznie kosztowną usługą, wiele firm pogrzebowych oferuje transakcje bezgotówkowe, dające możliwość na rozliczenie w momencie, kiedy rodzina dostanie zasiłek pogrzebowy.
Tagi: ,