Fachowe podejście do problemów z tym jak się poruszamyKiedy byliśmy małymi berbeciami najwięcej działań jesteśmy w stanie robić intuicyjnie. Nasze ciało pokazuje nam jak właściwie postawić stopy, żeby się nie chwiać, jak utrzymywać plecy. Jednak z czasem okazuje się, że posiadamy jakieś odstępstwa od normy, bywa, że mamy płaskostopie, zdarza się, że któryś odcinek kręgosłupa jest za bardzo wygięty.

Wtedy powinniśmy iść do ortopedy. Lekarz ortopeda w Krakowie podpowie nam, co musimy zrobić, żeby ta sytuacja się nie pogorszyła. Zdarza się, że już w szkole przy badaniach okresowych wychwytywane są niektóre wady postawy i w takiej sytuacji dziecko jest zobowiązane do uczestniczenia w lekcjach dotyczących gimnastyki korekcyjnej. Jednak czasem sytuacja jest nagła. Podczas jakiś zawodów, jak też po prostu w trakcie robienia zwyczajnych rzeczy ktoś doznaje jakiegoś urazu i konieczna jest rehabilitacja, a co za tym idzie często pomoc ortopedy.

Jak dowiedzieć się, co jest nie tak z naszym kolanem

Każdego z nas, chociaż raz bolało kolano. Czasem za zbytnio je przeciążyliśmy, czasem zbyt szybko wstaliśmy z łóżka, albo omsknęła nam się noga. Jeżeli ból był chwilowy i nie wzmagała się podczas chodzenia, to wszystko w porządku. Inaczej jest, kiedy ból doskwierał nam dłuższy czas. W takim wypadku powinniśmy iść do doktora i powiedzieć, że potrzebujemy skierowania na USG kolana USG kolana da możliwość odpowiedniej oceny stanu stawu kolanowego.

zdjęcie rentgenowskie kolana

Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu badaniu uda się określić przyczynę ograniczenia działania kolana.

Czy znalazłeś konieczne informacje na opisywany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, ale nie mniej ciekawe będą dane na niniejszym serwisie. Wtedy przejdź tutaj (https://okulus.pl/dla-pacjenta/laserowa-korekcja-wzroku-w-pigulce/).

Wszyscy wiemy, że sporo osób kupuje żele na ból kolana, albo opaski uciskowe. Ale nie zawsze to opaski nierdzewnee, na dłuższy czas niezbędna może być operacja lub jakiś zabieg, który da możliwość lepszego funkcjonowania. Nie możemy bagatelizować problemów ze stawem kolanowym, bo może to doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Powinniśmy również słuchać lekarza, jeżeli nie każe nam chodzić przez siedem dni, to z powodu tego, że noga przestała boleć nie powinniśmy po dwóch dniach zaczynać biegać. Staw kolanowy bardzo łatwo uszkodzić. Z tego powodu tak ważna jest właściwa profilaktyka, np. gdy bieganie to w odpowiednich butach, żeby nie obciążać za bardzo kolan. Poza tym powinniśmy pamiętać, że dobrze jest dbać o sposób odżywiania, bo to również ma wpływ na właściwe działanie stawów.

Tagi: , ,