Rodzaje miejsc do spania i podstawyStatystycznie każdy z nas śpi 1/3 życia. Wobec tego nadzwyczaj ważne jest jak wygląda jego łóżko. Dawniej przeważnie była to wersalka, fotel rozkładany, która po złożeniu spełniała rolę siedzenia.

Dzisiaj mamy większe możliwości doboru, sklepy meblowe proponują konsumentom łóżka, które pełnią wyłącznie rolę miejsca do spania (więcej w serwisie). W sypialni ważny jest wypoczynek, przytulna aura, jednak najistotniejsze jest praktyczne, funkcjonalne miejsce do spania. Powinno być solidne, nie powinno skrzypieć, jak w czasie snu odwracamy się na drugi bok. Użytecznym pomysłem mogą być pojemniki, szuflady na dole, w których schowamy pościel, koce, jaśki. Przy kupnie łóżka powinno się wziąć pod uwagę szerokość, dla jednej osoby powinno mieć 90 cm szerokości, a małżeńskie 160 cm. Jednakże podobnie ważnym fragmentem jest konstrukcja i stelaż do łóżka (wejdź), i to od niego w znacznym stopniu zależy jakość spania.

Przeczytaj większą ilość informacji, a poznasz podobne treści, które na pewno również Cię zainteresują. Nie czekaj więc i użyj linku zapisy do żłobka wrocław.

Najlepszą opinią cieszą się konstrukcje wykonane z drewna bukowego, są niesłychanie plastyczne. Listwy przymocowane elastycznie do szkieletu są wykonane z drewna klejonego warstwami co przedłuża ich odporność i sprawność.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny stelaż do łóżka można ustawiać przy pomocy pilota. Składnikiem łóżka jest także zagłówek, który pełni rolę estetyczną, ale również praktyczną, może służyć do podparcia w czasie czytania.
W pokoju dziecięcym, a przede wszystkim o niedużej powierzchni trafnym pomysłem będzie łóżko piętrowe. Łóżka piętrowe (więcej) odpowiednie są dla przedszkolaków, z zastrzeżeniem, że śpią na dolnej części, jak i dla młodzieży. Przeważnie jest to łóżko dwuosobowe, lecz zdarzają się również trzyosobowe. Dolny element przeznaczony jest dla dwójki osobników, a na górze śpi jedna. Żeby dostać się na górę, zamontowana jest mała drabina, dla ochrony w górnej części znajduje się osłona zabezpieczająca przed upadkiem.

Łóżka piętrowe to nie tylko więcej powierzchni do snu. W sklepach można nabyć takie, w których na dole jest pusta przestrzeń. Jest to wyborne miejsce dla malucha na atrakcyjną zabawę i składowanie zabawek, a w przyszłości kiedy dziecko pójdzie do szkoły możemy tam wstawić szafki i stolik na przybory szkolne. Jest to o tyle ciekawe wyjście, że na niedużej przestrzeni pomieścimy wszystko co niezbędne w pomieszczeniu dla malucha.
Tagi: , ,