Czy ma sens długoterminowy wynajem samochodu? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Sprawdź korzyści i wady obu opcji


Wynajem długoterminowy aut jest całkiem popularny w państwach zachodnich, zaś w naszym kraju już coraz częściej słyszy się o leasingu auta. Jednakże czy te dwa pojęcia to jest to samo? Czym się różni leasing od tego typu wynajmu i co jest lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to odpłatne korzystanie z pojazdu w dłuższym okresie czasu. Najemca więc zobowiązuje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość użytkowania auta. Cały zakres czasowy jak również innego rodzaju ważne informacje reguluje umowa, jaka zawarta jest pomiędzy klientem a firmą, która udostępnia pojazd. Często podczas zawierania tego typu umowy, stawki są lepsze dla klienta, jaki decyduje się na używanie auta w dłuższej perspektywie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością okażą się bardziej korzystne aniżeli dla klienta, jaki wynajmuje samochód na parę dni. Podczas korzystania z auta, w okresie trwania tego typu umowy, najczęściej wypożyczalnia musi się zobowiązać do przestrzegania kilku kwestii. Pierwsza z nich to stała opieka pojazdu. Znaczy to, iż na przykład zmiana ogumienia na zimowe, stały przegląd oraz serwis samochodu znajduje się po stronie firmy, jaka udostępnia samochód.

Wtedy, gdy będziesz poszukiwać innych tego rodzaju artykułów, to te wskazówki ze strony bez cienia wątpliwości wydadzą się Tobie bardzo przydatne.

Jakaś awaria i ewentualna naprawa, także stoi po stronie, jaka udostępnia pojazd. Można wymienić również kolejne kwestie, jak ubezpieczenie auta lub organizacja samochodu zastępczego w razie wypadku. We wszystkich takich kwestiach firma, jaka odpowiada za wynajem długoterminowy aut zobowiązana jest do tego typu usługi – długoterminowy wnajem aut. Wynajęcie pojazdu na długi termin jest mniej kosztowną alternatywą dla leasingu.

Kliknij śmiało ten odnośnik a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://www.bsinspekcja.pl/) opublikowano bardzo ciekawe materiały. One również są emocjonujące.

Przez to zyskuje wciąż większe grono zwolenników w naszym kraju. Z pewnością jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania pojazdów w firmach, w których auto to narzędzie pracy.

Ma się rozumieć, iż jeśli auto jest intensywnie eksploatowane, to wymaga okresowej wymiany. Dlatego też, tańszy od leasingu wynajem na długi termin, świetnie się sprawdza w takich firmach, w jakich auto cały czas powinno być sprawne. Koszty takiego wynajmu zależą od kilku rzeczy. Głównie, od tego o czym była mowa na początku tego artykułu, to znaczy im dłuższy okres wynajmu, tym lepiej. Kolejnym czynnikiem będzie tu klasa samochodu, czym wyższa, tym więcej zapłacimy. Ważna jest również tak zwana kilometrówka, to znaczy im mniejszy limit zostanie ustalony, tym cena okaże się bardziej atrakcyjna.