Fluorescencyjna albo odblaskowa – folie te posiadają mnóstwo zastosowań.Od jakiegoś okresu istnieje możliwość zaobserwowania, iż służby administracyjne poczęły korzystać z dosyć nowych środków powiadamiania przechodniów, kierowców i jeżdżących na rowerach. Spotykaliśmy jak na razie znaki drogowe, które są widzialne dopiero gdy się je oświetla, ale w tej chwili, już niektóre są fluorescencyjne.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze tworzona na potrzeby przekazu informacji folia fluorescencyjna została przyjęta z dużym brakiem zaufania. Z początku uznawana była raczej jako gadget, nie mająca ważniejszego zastosowania. Lecz obecnie odnalazła mnóstwo zastosowań. Ze względu na jej całkiem dużą odporność oraz długi okres użyteczności folia fluorescencyjna stosowana jest przez miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne. Na przykład w Krakowie MPK poczęło oklejać karoserię tramwajów oraz autobusów specjalnie wyciętymi treściami, jakie mają docelowo zwiększyć bezpieczeństwo po zmroku. Dzięki świecącym w nocy nalepkach tramwaje oraz autobusy są faktycznie dużo bardziej widoczne, nawet z 30 metrów, co ma gruntowne znaczenie dla pieszych. Inne wykorzystanie znalazła folia odblaskowa, jaka bez wątpienia nie świeci samorzutnie w nocy, lecz jest równie szeroko wykorzystywana – . W głównej mierze wykorzystują ją fabrykanci znaków drogowych, którzy poddali pomysł na wykorzystywanie foli odblaskowej w reklamie. Dzięki niej, sklepikarz, kelner, wieloracy sprzedawcy mogą wyróżnić to co najchętniej sprzedadzą od reszty towarów lub jedzenia i wyróżnić się na tle oferty konkurencji łatwo zauważalną ofertą.

Istnieje sporo typów zarówno folii fluorescencyjnej jak również odblaskowej czy magnetycznej wszystkie są wykorzystywane w inny sposób, ale wszystkie mają za zadanie informować.
Tagi: , , , ,