Przepisy własną drogą, a życie własną


Od dawna wiadomo, że śmieci trzeba w odpowiedni sposób zniszczyć. Oczywiście nasze codzienne śmieci powinny być odpowiednio posegregowane. Nie wszyscy mają ochotę na segregację śmieci w związku, z czym trzeba płacić za wywóz śmieci nieposegregowanych, co jest droższe niż wywóz odpadów posegregowanych.

Nasz polska gospodarka odpadami nadal jest w proszku. Trudno wyegzekwować od mieszkańców stosowanie się do deklaracji, które podpisali. Niestety Polacy nadal nie są w stanie zrozumieć, że wyrzucając śmieci w miejscach nieoznaczonych zaszkodzą nam. Mimo, to pozytywny fakt, że ostatnio postarano się o jakiekolwiek aspekty prawne związane z gospodarką odpadami. Warto byłoby, gdyby owe normy nie były ulepszane, a raczej gdybyśmy zaczęło sprawdzać, czy mieszkańcy stosują się do tego, co napisali w deklaracji związanych z odpadami. Jeśli nie – powinny być wlepiane kary. Początkowo mogliśmy się mylić, kiedy reforma została wprowadzona. Jednak teraz po takim czasie musimy wreszcie wyciągać wnioski i świecić przykładem. Polecamy .Co należy zrobić ze śmieciamiNie każdy zdaje sobie sprawę, ale np. odpady (zobacz i porównaj), powstające w szpitalach muszą być właściwie utylizowane. Utylizacja odpadów tego typu polega między innymi na przewiezieniu ich w bezpieczny sposób do spalarni śmieci. Spalarni śmieci w Polsce jest kilkanaście.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one konkretne przepisy, jednak sprawdzenie ich pokazało, że część odbiera zbyt dużą ilość odpadów, co sprawia, że ich maszyny, nie są w stanie ogarnąć ilości odpadów, które się do nich dostarcza. Co dzieje się z nadmiarem odpadów, nie zawsze da się ustalić. Ale udało się znaleźć kilkanaście różnego rodzaju firm postanowiło przechowywać odpady na swoją rękę w magazynach.Czytaj też

To prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Nie jedynie wspomniane odpady medyczne, ale również odpady z przemysłu muszą być poddane utylizacja odpadów przemysłowych. Tego typu utylizacja również powinna przebiegać podług konkretnych norm. Jednak w Polsce wciąż jest kłopot z egzekwowaniem norm dotyczących utylizacji odpadów. Chociaż z roku na rok jest coraz lepiej, to i tak odstajemy od pozostałych krajów europejskich. Wszystkie zakłady przemysłowe tworzą sporą ilość śmieci. Ostatnimi czasy zaczęto część odpadów powtórnie używać. Taki recykling (jeszcze więcej) zmniejsza ilość odpadów.
Więcej na