Jak aranżować pokoje naszych dzieci – nastolatków i trochę młodszych. Co jest najbardziej istotne w tej kwestii?


Meblowanie pokoju dla dziecka najbardziej skutecznie przeprowadzać systematycznie. Początkowo polecić można kupno łóżeczka oraz komody, najlepiej ze zdejmowanym przewijakiem. Początkowo taki zestaw, plus fotel, czy sofa zupełnie wystarczy, maluch nie musi mieć wiele, a wraz z jego dorastaniem sami przekonacie się co najbardziej potrzebuje. Lepiej wyposażyć pokój od razu również w ciepły dywan albo wykładzinę, na którym maluch będzie mógł przebywać zanim rozpocznie chodzić.

Meble dla dzieci

Autor: PARA
Źródło: PARA
Oczywiście możemy od razu postawić na odpowiednie meble dla dzieci, lecz prawda jest taka, że dziecko przykładowo 5-letnie także ma swój gust i niekoniecznie będzie przekonane do wybranych przez rodziców mebli. Pokój małego dziecka powinien być utrzymany w jasnej kolorystyce, bez zbyt wielu akcentów oraz ozdobników. Maluch może nie czuć się komfortowo ze zbytnio dużą ilością bodźców.

Wyboru mebli dla dzieci najlepiej dokonywać z dzieckiem. Wybierzcie samodzielnie producenta, jakiego meble będą odpowiedniej jakości, stabilne, będą miały długą gwarancję i odpowiednie atesty. Na co przewidzieć przestrzeń w pokoju? Zaplanujcie pomieszczenie tak, aby zmieściło się tam łóżko, szafa oraz biurko. Wygospodarujcie też jakąś przestrzeń na zabawki – może to być dodatkowa szafka czy regał, w zależności od wielkości danego pokoju.

Planując umeblowanie pokoju dla swojego nastoletniego dziecka, powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę gust i upodobania właściciela pokoju. Kolorystyka takiego pokoju jest tak samo niezbędna jak młodzieżowe meble. Młodzi ludzie mają wyobraźnię i będą na pewno nieco zmieniać ustawienia oraz kompozycje w pokoju, by co jakiś czas zmienić otaczającą go przestrzeń. Dla młodych osób często inspiracją jest pasja. Fajną sprawą jest ustalenie motywu przewodniego pokoju.

Odpowiednim pomysłem jest, by rodzic wspólnie z dzieckiem wyszukał inspiracji na zaaranżowanie pokoju, meble dla młodzieży powinny być tak naprawdę trwałe i w guście osoby w tym wieku.

Jeśli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie (https://jeger.pl/pl/402-wzorniki-farb-do-mebli) pod ten odnośnik. Znajdziesz w tamtym miejscu materiały zachowane przy zastosowaniu podobnej narracji.

Kluczem do najlepszej aranżacji pokoju dla młodej osoby jest znalezienie proporcji między elementami dorosłymi i tych dla dzieci. Gdy rodzic chce mieć ułatwioną sprawę przyszłych remontów, warto zasugerować neutralne meble dla młodzieży, a przestrzeń wzbogacić oraz ożywić dodatkami. To zdecydowanie świetne rozwiązanie dla rodziców oraz dzieci, którzy są w stanie pójść na kompromisy.

Chcesz poznać inny punkt widzenia na rozpatrywany w tym poście problem? Kliknij więc tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w ofercie (http://www.skutecznanauka.online/jak-inspirujaco-i-madrze-chwalic-dzieci)!

Autor Miretto