Niszczenie istotnych dokumentów


Każda firma wytwarza mnóstwo różnego rodzaju papierów. Pod słowem „papiery” kryją się: umowy, poufne informacje – pozapisywane w czasie różnych badań, raporty z eksperymentów, informacje osobowe na różnych formularzach, dane o finansach itd.. W zależności od rodzaju konkretnej działalności każde z przedsiębiorstw posiada multum dokumentacji, która często nie jest jej już niezbędna. Ale nie można po prostu dokumentów , które zawierają ważne dane wrzucić do śmietnika.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich firmach są niszczarki, ale niszczą one zazwyczaj dokumenty, które na bieżąco okazują się jednak niepotrzebne. Tak, więc jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów (http://www.happytree.com.pl/), to powinniśmy zaprosić do współpracy profesjonalną firmę. Jest sporo firm, zwłaszcza w większych miastach, które zajmują się profesjonalnie niszczeniem dokumentów. Jeśli my sami chcemy pozostać rzetelną firmą, to powinniśmy korzystać z usług profesjonalistów. Profesjonalna utylizacja dokumentów pozwoli nam dochować obietnicy , którą złożyliśmy klientom, że istotne informacje będą tajne. Wszystkie placówki bankowe też nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo wiadomości dotyczące finansów ich klientów też muszą być tajne.

Może Cię również zainteresować:Niszczenie dokumentów księgowych Każdy z nas miał okazje porwać jakiś dokument na kawałki i wrzucił to do śmieci. Występuje małe prawdopodobieństwo, by ktokolwiek z tych śmieci te kartki wyjął i poskładał w logiczną całość, a potem jakoś wykorzystał.

Zainteresował Cię ten post? Więc wejdź w link do serwisu zestaw do piaskowania karcher i ciesz się następnymi newsami. W razie pewnych wahań – odezwij się do nas.

Ale, kiedy pracujemy jako księgowi powinniśmy mieć porządek w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A gdy jakieś z dokumentów powinny zostać zniszczone, to musi to odbywać się według określonych reguł – źródło informacji. Co ważne dokumenty księgowe powinny przez jakiś czas być w firmie, nie możemy ich po miesiącu po prostu wyrzucić. A wszystko na temat przechowywania dokumentów jest opisane w ustawie. Są tam też umieszczone informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Tak, więc nie możemy ich po prostu wyrzucić do zwykłego kosza na makulaturę. Nikt również nie będzie przedzierał na drobne kawałki setek dokumentów, ani nie zacznie ich niszczyć w biurowej niszczarce. Musimy do tego wynająć konkretną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.