Samochodem, autobusem, „na widelca”? Jakim środkiem jeździć po Polsce?


Jak się po naszym kraju jeździ? Wydaje się, iż przeciętnie, przecież każdy, kto choć raz czekał na spóźniony pociąg czy podróżował starym autobusem, będzie wychwalał, że posiada własny samochód. Jednocześnie ten stan się powoli zmienia, może nie w każdej sferze, gdyż przykładowo Polskie Koleje Państwowe mają jeszcze sporo rzeczy do nadrobienia. Jak jednakże prezentuje się to w innych sferach?

Ludzie jadący autokarem wycieczkowym

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Większość zgodzi się ze stwierdzeniem, iż najbardziej korzystny transport po Polsce to jazda samochodem, jednak w tego typu stwierdzeniu też schowała się pułapka, ponieważ jak spoglądniemy na przyrost ilości samochodów w ostatniej dekadzie, jak przypomnimy sobie te korki w naszych miastach, wreszcie kiedy utkniemy gdzieś na bocznej drodze, to będziemy mieli trochę odmienne zdanie. Niestety, choć drogi są lepsze niż kiedyś, to dalej możemy urwać koło na jakiejś gminnej drodze, a jeśli wybierzemy autostradę to możemy się zdziwić, dlaczego ona tyle kosztuje. Wreszcie, paliwo jest drogie, tak więc przejechanie z południa na północ naszego kraju lub transport z Niemiec do Polski, może się okazać bardzo kosztowny.

Alternatywą dla coraz większej rzeszy osób są autobusy.

Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość informacji na ten temat, to notka spod linku też takie informacje zawiera, więc kliknij tutaj, żeby je przeczytać.

Pojawiło się parę firm świadczących usługi przewozowe, które oferują pojazdy o wysokim standardzie, i co najważniejsze, o konkurencyjnych cenach. Czasami jest tak, że chcemy podróż autem, ale jak sobie obliczymy koszt benzyny i opłat za autostradę, to od razu stwierdzimy, że można korzystniej zużyć te pieniądze.

Autokar wycieczkowy

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją też inne sposoby taniego podróżowania i nie myślę tu o popularnym „stopie”. W sieci możemy trafić na strony, gdzie proponowane są kursy. Nie są to jednak jakieś płatne przewozy, jest to po prostu strona internetowa, gdzie pewni ludzie, którzy akurat jadą, przykładowo, z Warszawy do Świnoujścia, mogą to ogłosić, a chętni mogą się do nich przyłączyć. Opcja jest ciekawa, ponieważ zamiast jednej czy dwóch osób, trochę więcej może „zrzucić” się na paliwo.

Nie obawiaj się, nasze linki są niesamowicie interesujące oraz, co najważniejsze, są zawsze aktualne oraz przydatne. Jeżeli poszukujesz jakichś informacji, to na nasze strony.

A dla wszystkich jest jasne, iż ograniczanie kosztów podróży to jedna z ważniejszych opcji.

Obecnie, można również po Polsce podróżować samolotem. To opcja, o jakiej kiedyś można było pomarzyć. Obecnie jest zdecydowanie korzystniej, ceny czasami pozytywnie zaskakują, lecz niestety, w największej liczbie przypadków niskie ceny pojawiają się tylko w wakacje i najczęściej są przeznaczone dla studentów. Jednakowoż patrząc na rozwój tegoż rynku jest szansa, iż już za jakiś czas przelot, przykładowo samolotem z Krakowa do Szczecina będzie naprawdę wartą rozpatrzenia opcją.