Uwielbienie ciała – zabiegi plastyczne walczą o coraz więcej zwolenniczek


Aktualnie w naszej kulturze, którą określimy kulturą konsumpcjonizmu, szalenie powszechny stał się kult piękna. Niemal z każdej strony jesteśmy obrzucani fotografiami ukazującymi ludzi o perfekcyjnym wyglądzie. Pełne są w nie zwłaszcza gazety dedykowane dziewczynom. To znacznie wpływa na ich postrzeganie swojego ciała. Poddają się one trendom i dążą do wyglądu choćby bliskiego perfekcji.

Kult piękna istniał od zawsze, co stało się teraz, że zaczęło ono posiadać znaczenie społeczne i wręcz być wyznacznikiem pozycji w społeczeństwie? Ważnym jest, by zaznaczyć, iż to właśnie ciało jest tym, co ukazujemy światu oraz ludziom,z którymi mamy kontakt. To ono stanowi naszą swoistą wizytówkę, dzięki której mamy możliwość pokazać nasze walory . Dlatego tak wielu z nas chce uczynić je jak najlepszym. Stąd biorą się także długie kolejki do siłowni, czy kosmetyczek.

Jesteśmy poddani ocenie publicznej, niemal jak produkt wystawiony na ocenę kupców. Ciało jest nasz wizytówką, coraz częściej jesteśmy postrzegani właśnie poprzez pryzmat naszego wyglądu. To co dzisiaj obserwujemy można śmiało określić targowiskiem próżności. Show biznes przyczynił się do wytworzenia się swoistych wymogów dotyczących idealnego wyglądu, gazety codziennie prezentują piękne kobiety, fakt ten ma ogromny wpływ na psychikę kobiet. Prezencja staje się dla nich numerem jeden (usuwanie cellulitu laserem). Kult ten wpłynął na wzrost popularności chirurgii plastycznej. Coraz częściej słyszy się o zabiegach, które mają zrobić z nas prawdziwe boginie. Jednym z takich zabiegów jest usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha. Wiele z kobiet korzysta z takich ofert, bowiem brzuch jest problematyczną częścią ciała, której kobiety bardzo często nie lubią, jest to częsty problem zwłaszcza tych dziewczyn, które przebyły ciążę i chcą wrócić do dawnej figury. Następnym zabiegiem, który cieszy się popularnością jest usuwanie cellulitu laserem. Zabieg ten jest dość kosztowny, jednakże czego się nie robi dla pięknych nóg? Zwłaszcza kiedy widzimy fotografie guru fitness, których nogi wyglądają nienagannie.

Wiele dziewczyn zmaga się także z procesem starzenia się. Nasza twarz traci swoją młodzieńczą jędrność. Co zrobić by temu zapobiec? Rozwiązanie jest prosty. W Internecie istnieje wiele rad, które wskazują nam proste zabiegi mające na celu ujędrnianie twarzy. Na rynku jest pełno kremów (czytaj o Klinice Miracki), które mają nam pomóc odzyskanie młodzieńczego wyglądu, jednak tu również swoją pomoc proponują zarówno chirurdzy plastyczni jak i kosmetyczki, dzięki którym nasza twarz odzyska swój młodzieńczy blask.