Co robić by długo radować się zdrowym uśmiechem?Stan naszego uzębienia jest jednym z istotniejszych czynników jakie decydują o naszym wyglądzie jak też o zdrowiu całego organizmu. W jaki sposób dbać o zęby, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem? Przeciwdziałanie próchnicy oraz pozostałym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tu powszednia higiena jamy ustnej i zębów.

Powszednim i znanym od dawien zabiegiem jest szczotkowanie zębów szczoteczką i pastą przez ok. 3 min., minimum dwa razy dziennie. Możemy używać szczoteczki elektrycznej bądź manualnej, – dentyści (polub nasz profil uważają, że każda z nich dobrze spełnia swoją funkcję, jeśli tylko myjemy zęby należycie długo oraz prawidłowo.

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy trzy warianty szczoteczek o odmiennej twardości włosia, to jest: twarde, średnie i miękkie. Miękkie są przeznaczone szczególnie dla tych, którzy mają delikatne dziąsła, czasem krwawiące w czasie szczotkowania.

Ekscytuje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju postu – on również jest godny uwagi.

Szczoteczek o przeciętnej twardości włosia może używać większość osób, umożliwiają odpowiednio wyczyścić uzębienie i jednocześnie ochronić dziąsła. Szczoteczki twarde zaś właściwe są dla osób o zdrowych i mocnych dziąsłach, w szczególności dla mających problem z odkładaniem się kamienia nazębnego. Szczoteczkę warto wymieniać co 3 miesiące, bowiem po tym okresie traci ona swe cechy. Liczne bakterie razem z drobinami jedzenia zbierają się też na języku po czym tworzą nalot, jaki trzeba także usunąć. Niektóre szczotki mają na swojej główce powierzchnię czyszczącą, która określona jest właśnie do tego celu.

dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak szczoteczka nie oczyści dokładnie wszelkich przestrzeni międzyzębowych. Do takich zadań służy nić dentystyczna, nierzadko fluorowana, jakiej używamy przed lub po szczotkowaniu zębów. Oprócz mycia oraz nitkowania dobrze jest wspomóc ochronę zębów poprzez zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Usuwa on pozostałe resztki jedzenia, niszczy bakterie a także przywraca właściwy odczyn pH w ustach.

Oprócz indywidualnej troski o higienę zębów i jamy ustnej, minimum dwa razy do roku dobrze jest odwiedzać stomatologa, który skontroluje nasze uzębienie. Częste odwiedziny u stomatologa (zobacz centrum stomatologiczne kraków) pomogą szybko zauważyć i zaleczyć zmiany próchnicze a także przeciwdziałać schorzeniom przyzębia. By odnaleźć specjalistę w pobliżu swego miejsca zamieszkania starczy w Google wpisać frazę: stomatolog – Warszawa – przejrzyj to – .
Tagi: , ,