Jak sprawdzić męską płodność?


Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie dwadzieścia milionów powinno być w normalnej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym kłopoty, to powinniśmy zbadać nasienie. Jak tego dokonać?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie powinniśmy się tym stresować. Najistotniejsze to jednak wiedzieć jak się do tego zabrać. Pierwsze co trzeba wykonać to nabyć test na płodność. Nie jest właściwie ważne, czy test (sprawdź tutaj) będziemy wykonywać w domu czy u lekarza, niezbędne są ustalone przygotowania. Kilka dni przed testem musimy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, powinieneś odczekać parę tygodni. Powinieneś także mieć na uwadze, iż istnieją czynniki, jakie obniżają|pogarszają jakość nasienia. Najważniejsze z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, źle na nasienie wpływa także przegrzewanie jąder (kliknij i dowiedz się więcej o testach na płodność).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz koniecznie wykonać taki test w domu, masz tego typu ewentualność. Dostępne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz mieć recepty, kupisz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester a także zakraplacz. Zasada działania to użycie specjalnego roztworu, jaki barwi plemniki. Im jest ich większa ilość w nasieniu, tym bardziej intensywny kolor.

Zajrzyj do wpisu, który znajduje się pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej Świat Leku na ów temat, który najwidoczniej Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Uzyskany kolor powinniśmy porównać z wzorcami, jakie odnajdziemy na specjalnym testerze. Taki test kosztuje około 200 złotych, lecz składa się on na dwa osobne zestawy do przeprowadzenia wymaganych prób.

Test domowy działa nieźle, daje wiedzę na temat płodności, jednocześnie nie jest diagnostyczny. Ważne jest bowiem nie jedynie jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, lecz też ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Takiego czegoś zwykłym domowym testem nie uda nam się sprawdzić. Jeśli chcemy naprawdę się dowiedzieć, co nie gra z płodnością, najbardziej korzystnym będzie skorzystać z pomocy fachowca (przeczytaj na stronie na najkorzystniej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy trudnią się bardzo często problematyką płodności są ginekolodzy, tak więc ginekolog Twojej partnerki najprawdopodobniej wskazać solidną przychodnię, w jakiej dokonuje się specjalistyczne testy płodności. Po tego typu fachowym teście będziesz wiedział już najważniejsze kwestie, a wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik mógłby przeoczyć.