Jak działają biura tłumaczeń?Biura tłumaczeń to agencje skupiająca tłumaczy o przeróżnych specjalnościach, zarówno przysięgłych jak i tłumaczy zwykłych. Istnieją malutkie biura tłumaczeń, które zwykle prowadzi jeden tłumacz. Biura te zajmują się najczęściej tylko jednym językiem obcym (najczęściej j. angielski).

Słownik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Możemy również spotkać przeciętnej wielkości agencje tłumaczeń zajmujące się tłumaczeniami kilku języków. Oferują tłumaczenia zwykłe, oraz przysięgłe i ustne. Zaś agencje tłumaczeń duże, mające siedziby w całym kraju zajmują się tłumaczeniem na z prawie wszystkich języków świata (porównaj: )! Jeżeli szukamy tłumaczy mało rozpowszechnionych języków, najprościej znaleźć ich wdużym mieście.

Czy jesteś uradowany z tematu powyższego artykułu? Jeśli tak, to podaję także mój odsyłacz (http://www.mega-pol.com/10,10,kontakt.html) do następnej strony. Namawiam!

Wiele z warszawskich biur tłumaczeniowych oferuje takie nietypowe usługi.

Wszystko jedno gdzie dane biuro ma swoją siedzibę: czy w Łodzi, czy to Kraków czy jest to warszawskie biuro tłumaczeniowe, wszystkie one funkcjonują na podobnej zasadzie, mianowicie najpierw wycenia swoją pracę na zapytanie klienta. Zdarza się, że klient potrzebuje przetłumaczyć coś w pilnym tempie. Wówczas, za taką usługę tempie ekspresowym (jeżeli jest to rzecz realna) biuro tłumaczeniowe dolicza pewną kwotę. Biura tłumaczeń zajmują się różnego rodzaju tłumaczeniami, są to między innymi: tłumaczenia prawnicze, naukowe, przysięgłe, turystyczne, techniczne.

Jeżeli jest taka potrzeba, tłumaczy się także listy albo prywatne rozmowy klientów. Wykonuje się tłumaczeń ustnych jak też pisemnych. Wszystko wedle zapotrzebowania (więcej: ). Oczywiście w takich agencjach powinni wykonywać pracę tylko wykwalifikowani pracownicy, znający się na temacie, mający odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Takie biuro winno działać legalnie i posiadać pozwolenie na prowadzenie tego rodzaju działalności. Od 2001 r. działa tak zwane Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń (PSBT), którego celem jest reprezentowanie polskich biur tłumaczeniowych oraz promocja dobrych praktyk i wysokiej jakości usług wykonywanych przez polskie agencje tłumaczeń, a także budowanie ich pozytywnego wizerunku. Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń jest uczestnikiem międzynarodowych organizacji branżowych t.j. EUATC, OASIS, LISA, a również tekom.
Tagi: , , ,