Posiadanie swojego samochodu to bardzo duża wygoda w życiu codziennymJazda swoim samochodem to niewątpliwie ogromna wygoda w życiu codziennym. Jednak będzie się to wiązać także z pewną ilością obowiązków, jakich nie można zaniedbywać ponieważ konsekwencje zaniedbania będą niekiedy dotkliwe. Pierwszym z podstawowych obowiązków będzie pilnowanie odpowiedniego stanu technicznego samochodu. Każdy bez wyjątku pojazd żeby móc poruszać się po ulicach musi być sprawny technicznie, a jedynym potwierdzeniem tego jest wykonywane regularnie badanie techniczne.

samochód

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Poruszanie się niesprawnym samochodem będzie po prostu niebezpieczna, może narazić kierowcę, pasażerów i innych członków ruchu drogowego na wypadek, a w razie kontroli służby drogowe mogą zatrzymać dowód rejestracyjny.

Następną rzeczą, o jakiej każdy kierowca musi pamiętać, jest wymagane ubezpieczenie komunikacyjne. Zawiera się je na okres dwunastu miesięcy i po tym okresie, bez żadnej przerwy powinna być zapłacona następna polisa. Za nieposiadanie ubezpieczenia mogą grozić kary finansowe które do niskich nie należą, ale bardzo duże problemy pojawią się, kiedy kierujący spowoduje pojazdem bez ważnego ubezpieczenia kolizję lub poważniejszy wypadek.

Komunikacyjne ubezpieczenia – – nie chronią wprawdzie przed wypadkiem czy awarią auta, gdyż przeważnie jest to sprawa ludzkich błędów albo losowych wydarzeń, ale bardzo mogą się przydać w sytuacji awaryjnej. Ubezpieczenie OC ochrania

samochód

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com

poszkodowanych w wypadkach, zapewniając naprawę pojazdu, ale również pomoc przy samym zdarzeniu. Aby podróżowanie było bardziej bezpieczne warto zadbać także o ochronę sprawcy.

Tu doskonale mogą się sprawdzić ubezpieczenia AC, dzięki nim przy kolizji którą się spowodowało otrzyma się odszkodowanie, ale ich zakres obejmuje także dość często kradzież pojazdu lub zniszczenia na postoju. Warto również pomyśleć o pakiecie assistance, jego koszt jest niewielki, a korzyści mogą być bardzo duże. Takie ubezpieczenie gwarantuje bezpłatną pomoc przy awarii pojazdu, braku paliwa lub – dodaj serwis do stron zaufanych – zgubienia kluczyka. Warto pamiętać o kupnie ubezpieczenia, ponieważ przez to poruszanie się samochodem będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Tagi: , , ,