Trzebielino – Pierwsza gmina w naszym kraju 100 procent LED


Wypatrując oszczędności, władze samorządowe w naszym kraju częstokroć włączają światło tylko na kilka godzin wieczornych a także porannych. Przykład gminy Trzebielino demonstruje, że dzięki mądrej inwestycji można oświetlać drogi jak też ulice przez całą noc, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii o ponad połowę, co ma zasadniczy wpływ na finanse gminy.

Oświetlenie ledowe

Autor: Ari Helminen
Źródło: http://www.flickr.com
Trzebielino, niewielka gmina położona w środkowo-zachodniej sferze woj. pomorskiego, licząca powyżej 3800 mieszkańców, jako pierwsza w naszym kraju zmodernizowała w 100 procentach oświetlenie uliczne na nowoczesne jak też energooszczędne oprawy LED .

Kliknij ten link (https://rehab-terapia.pl/autoagresja-u-dzieci-co-to-i-jak-leczyc/)! Tam zobaczysz pożyteczne fakty na to zagadnienie, omówione w naszymartykule.

Całość została zrealizowana w oparciu o formułę opłacania planu z oszczędności wytworzonych z obniżenia wydatków za energię elektryczną. Warto uwydatnić, iż użyta formuła opłacania nie obciąży budżetu gminy.

W sierpniu 2012 roku, w obrębie gminy dokonano modernizacji 354 opraw świetlnych z czego 213 zastąpiono nowymi oprawami Selenium Led o sile 55W i 73W. W pozostałych oprawach, po wnikliwym przeglądzie, działające dotąd źródła światła zostały podmienione na energooszczędne źródła LED modernizacją moc oświetlenia ulicznego w omawianej gminie wyn. 54 kW, zaś po wymianie na oprawy LED jest to 26kW. Ponadto nastąpiła istotna poprawa oświetlenia ulic, zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, natomiast koszty zużycia prądu spadły o ponad 50 %.

Interesuje Cię opublikowany w tym serwisie artykuł? Kliknij więc dodatkowo tutaj i sprawdź więcej informacji (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/nabycie-spadku-i-postepowanie) na opisywany problem!

Zainstalowane oprawy zostały dodatkowo wyposażone w drajwery, fabrycznie zaprogramowane urządzenie modernizujące natężenie oświetlenia, dzięki którym można uzyskać dodatkowe 30 procent oszczędności zasilania.

Nowy system oświetlenia włączony w Trzebielinie jest nie tylko energooszczędny i ekologiczny, ale też bardziej przyjazny dla rezydentów. Białe światło wysyłane przez diody ledowe spostrzeżone jest jako bardziej naturalne i jaśniejsze. Przy zainstalowanym białym świetle nieporównywalnie łatwiej rozpoznaje się przedmioty, kształty oraz odcienie po zapadnięciu zmierzchu.

Zwiększona widoczność to nadrzędny element przyczyniający się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jednym z istotniejszych kryteriów jakie na pewno przyświecały gminie podczas modernizacji oświetlenia były koszta. Jeżeli idzie o oświetlenie uliczne led ceny w porównaniu z pozostałymi typami oświetlenia są faktycznie bezkonkurencyjne.