Zapoznaj się ze wskazówkami na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi


Który rodzic nie chciałby, aby jego wzrastające dziecko było ładnie ubierane? Ubierając małą istotkę, a wkrótce coraz większą osóbkę robimy wiele prostych błędów, np. decydując się na dużą liczbę zupełnie nieprzydatnych ubrań. Przeczytaj o tym na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi, a czego nie robić mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze staje się … dokładne poznanie swojego dziecka. Brzmi banalnie? Oczywiście, zwłaszcza gdy myślimy o matkach, które nie opuszczają dziecka przez kilkanaście godzin na dobę. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą da dziecku stosowny strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku noworodka ograniczamy się w ubrankach. Urodzony człowieczek dopiero zaczyna poznawać otoczenie. Jego strojem są kolejne warstwy przylegających kombinezonów ewentualnie zapinanych śpioszków. Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Od początku rodzice zaczynają też trwającą dwa-trzy lata „brudną” przygodę z pieluchami. Problemy z tym związane mogą zmniejszyć pieluszki bambusowe. Lepiej niż pieluchy z bawełny pochłaniają płyny noworodka, można je wykorzystać także jako kolejny kocyk. To na pewno dobre rozwiązanie. Więcej na stronie

Rosnącego bobasa, ale wciąż niemowlaka, cały czas ubieramy w kombinezony. Skóra malucha jest wciąż wrażliwa i podatna na zanieczyszczenia. Kąpanie maluszka przebiega ostrożnie, namydlając go specjalnym szamponem i płynem do mycia. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniki wykonane są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, w sam raz na młode ciało niemowlęcia.

Pierwsze kroki małego to … jednocześnie pierwsze kroki ku kolejnym zakupom. Maluchy ubieramy raz po raz w spodenki, szelki, mini koszulki, a z kolei małe dziewczynki stroimy w malutkie sukienki, pierwsze wstążki, czy barwne butki. Jeśli dziecko twardo stąpa po ziemi, konieczne jest kupienie odpowiednich bucików. Przedszkolne kapcie nie są pierwszymi butkami dla małego dziecka. Już wcześniej, zanim nauczy się chodzić ubierane jest w delikatne butki jak na stronie . Kapcie są butami, które maluch rozróżnia i identyfikuje jako swoje.

Nie ma co czekać, takie niesamowite okazje należy koniecznie wykorzystać, zatem nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę (jednosc.pl/).

Już na tym etapie rośnięcia butki wykonywane są już pod rodzące się gusty chłopców i dziewczynek.