W jaki sposób przygotować smaczne razowe muffiny?


Kultura zza Oceanu trafiła na nasz kontynent każdym możliwym sposobem. Oglądamy filmy ze Stanów, w radiu leci amerykańska muzyka i jeszcze uczymy się angielskiego w szkołach. Co więcej Amerykanie podbili tez naszą kuchnię. W tym wypadku jednak nawet największy wróg nie powinien mieć Amerykanom tego za złe. A choćby i miał, to na pewno szybko zmieni opinię, gdy tylko wypróbuje jak smakują niepowtarzalne razowe muffiny. Z drugiej strony trudno znaleźć dziś osobę, które ich jeszcze nie próbowała. Muffiny stały się ostatnimi czasy bardzo popularne.

Muffinki z truskawkami

Autor: Crispy Natural
Źródło: Crispy Natural

Muffiny to małe babeczki, które pasują idealnie jako pojedyncza przekąska. Są bardzo miękkie i wilgotne, a do tego pojawiają się w wielu różnych typach. Razowe muffiny to tylko jedna z licznych odmian, która w dodatku i tak ma wiele wariacji. Co powiesz na muffiny orzechowe albo z brzoskwinią? Możesz też dostać muffiny z truskawkami. Możliwości jest mnóstwo.Jeśli jednak nie dostaniesz u piekarza tego rodzaju babeczki, która trafiłaby w Twój gust, nic nie stoi na przeszkodzie, by zebrać parę składników i wykonać muffiny samodzielnie. To dość łatwe. Wystarczą właściwie tylko łatwe do kupienia składniki, które bierze się do zrobienie niemal każdego ciasta.

W dodatku tworząc na własną rękę babeczki możesz dobrze panować nad tym, co jest w nich zawarte.

Wejdź na mój serwis (https://lomza.centrumdemed.pl/demed/implanty-zebow/)! W nim oczekuje na Ciebie nowa fantastyczna porcja najlepszych wpisów na ów temat. Nie pożałujesz!

Dlaczego to istotne? Muffiny są pyszne lecz nie są zbyt zdrowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zmodyfikować trochę przepis. Przede wszystkim wybierz razową mąkę zamiast zwykłej. Natomiast cukier wymień na znacznie zdrowszy syrop klonowy. A co nadzieniem? Możesz sięgnąć po płatki kukurydziane, by mieć smaczne i zdrowe efekty. Takie babki można bez wyrzutów sumienia dorzucić do menu, a także zaserwować je gościom podczas przyjęcia.