Skuteczny sposób aby promować swojego bloga. Jakie są sposoby na jego wypromowanie?



W obecnych czasach, w jakich prawie wszędzie dostępne są setki milionów blogów oraz stron internetowych bardzo trudno jest się wyróżnić w taki sposób aby przebić się ze swoimi treściami do świadomości większej ilości odbiorców. Szczęśliwie dla wielu osób jest dużo sposobów, które są nam w stanie pomóc.

blog

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie strony internetowej może być świetnym sposobem na wypromowanie własnej osoby bądź też danej firmy. Specjaliści od marketingu ciągle zadają sobie pytanie jak promować bloga aby był on czytany oraz aby wywierał wpływ na czytelników – sprawdź w jaki sposób promować blog. Najistotniejszą sprawą jest właściwie dobrana taktyka oraz konkretny plan, dzięki jakiemu konsekwentnie będziemy powiększać grono naszych odbiorców. Dodatkowo, dobrze jest także zadbać o aspekty techniczne na naszej stronie a więc tzw. UX. Blog musi być czytelny oraz wyróżniać się również w drobnych elementach. Nawet niewielkie aspekty jak chociażby favikona sprawiają, iż blog jest w stanie wyglądać bardziej profesjonalnie – więcej na temat favikona. W sieci istnieje wiele opracowań i poradników na temat jak promować bloga, ale każdy musi dobrać właściwą taktykę jeśli chodzi o to z czym związany jest konkretny blog oraz do jakiego typu odbiorców ma trafiać.

Pierwszą rzeczą na jakiej powinniśmy się skupić jest zwyczajnie tworzenie bardziej wartościowych treści, jakie same w sobie staną się magnesem przyciągającym do naszego bloga. Jeśli blog ma za zadanie promowanie konkretnej firmy, to dobrze jest pomyśleć o powołaniu do życia tzw brand hero czyli bohatera marki – przejdź do brand hero. W perspektywie czasu na pewno taka postać będzie kojarzyła się pozytywne z naszą marką i jest w stanie skutecznie ją wypromować. Można ją umieścić także na naszym blogu w różnych miejscach np. jako favikona. Dobrze jest aby brand hero a więc maskotka naszej firmy miała jak najwięcej pozytywnych aspektów ludzkich, zwłaszcza tych związanych z dobrym humorem i emocjami. Jeśli chodzi o wypromowanie osobistej strony, to warto również często pojawiać się na przeróżnych branżowych spotkaniach, takich jak chociażby Info Share lub też Blog Conference w stolicy Wielkopolski gdzie poznamy ludzi z branży oraz będziemy mogli bezpośrednio opowiedzieć o naszym blogu. Dodatkowo możemy zadbać o użyteczne narzędzia, którejakie pomogą nam w zautomatyzowaniu konkretnych działań w sieci.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak uważasz, wcześniejsza strona (http://prtime.pl/) też stanowi cenne źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej problematyki.

Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu, który możemy poświęcić na konsekwentne promowanie bloga.

Tagi: , , ,