Na czym polega zabieg in vitro? Czy rzeczywiście oferuje dobre rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?Jednym z poważniejszych problemów dla młodych ludzi jest trudność w doczekaniu się dzieci. Całe szczęście istnieje na to sposób. Metoda in vitro jest dziś najbardziej popularna i rokująca nadzieje.

Dziś metoda in vitro jest najlepiej rokującym sposobem, który możemy użyć do leczenia niepłodności. Najczęściej przeprowadzana jest w specjalistycznych miejscach, jak klinika in vitro. Wskazaniami do jej użycia są ze strony przyszłych ojców złe parametry nasienia. Możemy to sprawdzić, w momencie gdy nasienie kwalifikowane przez embriologia jest nieodpowiednie do zapłodnienia drogą naturalną.

Zobacz szczegóły tu (https://www.amdk.pl/blog/post/113_kuchnia-w-kolorze-czerwonym-w-trzech-krokach), przeczytasz tam jeszcze bardziej dokładne informacje, które na pewno też okażą się dla Ciebie ciekawe.

Nie nadaje się również do inseminacji, czyli stymulowania wewnątrz organizmu kobiety. Ze strony pań wskazania to nieudane wcześniejsze metody leczenia niepłodności, to oznacza hormonalne lub zachowawcze leczenie Alkater – (odtrucie warszawa) inseminacjami.

in vitro

Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego, ważny jest wiek kobiet, jak również czas w jakim już trwa trwa leczenie bezpłodności. Metoda in vitro polega na tym, że możliwe jest by otrzymać komórki jajowe po wcześniejszej stymulacji w jajnikach. Z takich jajników można pobrać je poprzez nakłucie, następnie zapłodnić pozaustrojowo w inkubatorze plemnikami, które otrzymać możemy od partnera. Hodowanie zarodków to czas około dwóch-czterech dni, zaś po takim czasie można podać zarodki bezpośrednio do jamy macicy. Jest to zabieg mało inwazyjny i bezbolesny. Po tym musimy odczekać kilka dni na efekt, i czekać czy doszło do zapłodnienia, czy zarodki zagnieździły się w macicy – klinika in vitro – dowiedz się więcej .

Metoda taka jest dostępna dla ludzi, którzy pragnęliby z niej skorzystać, dla tych osób, którzy pragną mieć własne potomstwo. Jednakże takie zabieg kosztuje sporo, mniej więcej 5,5 tysiąca złotych, plus koszty wizyt oraz leki do stymulacji. Na szczęście dużo takich badań jest dofinansowywanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże zależy od konkretnego przypadku i waha się między 25-35 procent szans. Wiele osób jest zmuszonych próbować kilka razy, aż do skutku – poznaj badania prenatalne NFZ. Najczęściej jeden zabieg nie przynosi rezultatów, w związku z tym trzeba próbować parę razy. Tak właściwie, nie powinno się robić więcej niż 3-4 prób w trakcie roku, jednak warto pamiętać, że in vitro to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny. Nie można zapominać również, że dla sporej ilości ludzi jest to często tak zwana ostatnia deska ratunku, żeby być w stanie spełnić własne marzenia o udanym rodzicielstwie.
Tagi: , ,