Czy wizyta kontrolna u okulisty jest nieodzowna? Czemu dzieci noszą okulary?Na chwilę obecną wielu młodych ludzi boryka się z pogorszeniem wzroku. Z czego to wynika? W głównej mierze kłopot ten związany jest z tendencją, iż od najmłodszych lat ludzie posiadają kontakt z komputerem.

Za dzieciaka dorośli umożliwiają dzieciom zabawę poprzez puszczanie bajek, bądź zakup gier komputerowych. Gdy dziecko jest coraz starsze obowiązki edukacyjne wymagają konieczność korzystania z laptopa, w celu na przykład odrobienia lekcji. 10 lat temu widywano dzieci bawiące się po zajęciach szkolnych w koszykówkę na podwórku. Dzisiejsze realia są zupełnie odmienne. Duża liczba dzieci poświęca wolny czas przed monitorem. Jaki jest tego skutek? Głównie niepokojący. Przedstawiciele młodego pokolenia noszą soczewki. Z wiekiem ich oczy są coraz słabsze. Dawniej okulary były atrybutem kojarzącym się ze starszymi ludźmi.

okulista

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Malując obrazek dziadka w szkole nieodzowny detal, jaki podkreślał wiek to były właśnie okulary. Co na to poradzić? Zazwyczaj wizyta u specjalisty (ginekolog żywiec) skutkuje zaleceniem okularów. Niekiedy jednak wada wzroku postępuje tak szybko, że konieczne jest wykonanie operacji. Między innymi zleca się leczenie siatkówki oka. Jeszcze parę lat temu operacje były przeprowadzane sporadycznie – Obecnie coraz chętniej ludzie wybierają się na zabieg po to, aby mieć spokój. Czy efekt utrzymuje się na długo? I ile kosztuje takowa operacja? Operacja laserowa wzroku to koszt około 5 tysięcy złotych w górę za jedno oko. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju jest zabieg a także z jak zaawansowaną wadą mamy do czynienia. Czy da się jakoś zapobiec tej coraz częściej obserwowanej tendencji?

Trudno obiektywnie ocenić. W dzisiejszych czasach każdym maluch posiada możliwość korzystania z komputer i nie wyobraża sobie bez niego życia. O ile we wczesnym wieku rodzice mają możliwość wpływania na to jakie przyzwyczajenia będzie miało ich dziecko w wieku szkolnym, o tyle po tym okresie trudno jest osiągnąć jakikolwiek skutek. Diagnoza? – Specjalistyczna klinika okulistyczna.
Lepiej zapobiegać niż leczyć, aby nie okazała się koniecznością operacja laserowa oczu cena bowiem może okazać się wysoka.
Tagi: , , , ,