Jak dokonywana jest operacja na haluksy? Czytaka operacja jest skomplikowana? Czy jest się czego obawiać? Jakie gwarantuje rezultaty?


Tagi: ,
Stopy mogą bardzo wiele o nas powiedzieć. Mogą zapewnić o naszym zdrowiu, schorzeniach i to jakie życie prowadzimy. Gdy są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko jawią się nieestetycznie, aletakże po prostu bolą. W jaki sposób więc unikną tego kłopotu, w jaki sposób działać,by nie nabawić się haluksów. A jak już się zrobią, to jak sobie poradzić?

Haluksy zaliczamy do chorób cywilizacyjnych, dotyczy coraz większe liczby osób, szczególnie kobiet.Niemniej, ta choroba spotyka również mężczyzn. Jak pokazują różne badania, problem ten dotyka czterech procent populacji.

Spójrz – zrobiliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne łącze do wpisu (https://bakaliowyswiat.pl/pl/orzechy). Tam odkryjesz wiele przydatnych wątków na powyższy temat.

U połowy pacjentów może nastąpić jeszcze niezwykle wcześnie, bo przed dwudziestym rokiem życia. W większości sytuacji zniekształcenie pojawia się na obu stopach.Haluks, znany też jako paluch koślawy (tu) to deformacja stawu śródstopno-paliczkowego dużego palca odznaczająca się bocznym wychyleniem dużego palca. Na początku deformacja nie boli, jednak z czasem może się stać przyczyną pojawiających się stanów, które są związane z pojawieniem się miejscowego stanu zapalnego.

Autor: A.A.

A tego rodzaju stan odznacza się pojawieniem się zaczerwienienia, obrzękiem i bólem na wysokość stawu śródstopno-paliczkowego palucha (sprawdź). Schorzenie niestety postępuje. Niewłaściwie dobrane obuwie tylko zwiększa kłopot. Poza stanem zapalnym z reguły dochodzi do rozszerzenia przedniej części stopy i często do występowania odmiennych, kolejnych zmian w obrębie stopy, takich jak palce młotkowe, szponiaste czy schorzenia po stronie podeszwy. Jak powiedzieliśmy wcześniej, to kobiety chorują częściej. Zgodnie z badaniami aż o dziewięć razy częściej niż mężczyźni.

Haluksy są także dziedziczone i to aż w 60-88 procentach przypadków. Równocześnie mamy okazje coś na to poradzić, ponieważ w końcu mamy wpływ na to jakiego typu buty kupujemy. Wysokie obcasy są najgorsze dla naszych stóp. Nie bez powodu pierwsze przypadku haluksów pochodzą już z początków osiemnastego wieku, gdy zaczęto zakładać tego typu buty. Miejmy na względzie, żeby więc dbać o swoje nogi, w szczególności z kolei dobierać odpowiednie buty. Jeżeli już jednak będzie za późno pamiętajmy, że haluksy można pokonać. Wystarczy wyszukać odpowiedniej kliniki, jak haluksy operacja. Więcej informacji na stronie