Jakie materiały i tkaniny wykorzystuje aktualny przemysł odzieżowy, czym się cechuje tradycyjna wełna.


Odzieżowy rynek zużywa ogromne ilości tkanin i materiałów, z jakich szyte są najróżniejsze ubrania. W praktyce to projektant danej odzieży decydował będzie o tym, jakie wzory i odmiany zastosuje, aby końcowy produkt spełniał wszystkie oczekiwania. A projektanci rozmaitych możliwości mają faktycznie sporo, bowiem samych rodzajów materiałów jest kilkadziesiąt rozmaitych rodzajów, a każdy z nich występuje w wielu tysiącach kolorów i odmian. Wybór konkretnej tkaniny będzie zależał od tego, co się chce z niej uszyć. Całkowicie co innego będzie potrzebne, jeśli do wykonania będzie koszula czy garnitur, a co innego jak trzeba będzie zaprojektować ciepłą zimową kurtkę czy przytulny koc. Przy tym ostatnim stosuje się różnego rodzaju dzianiny futerkowe, jakie jak można wywnioskować po ich nazwie, będą przypominać swoim wyglądem i fakturą prawdziwe futro. Dzianiny takie oferowane są w bardzo dużej rodzajów i odmian, dzięki czemu projektanci mają niezwykle dużo możliwości.

wełna gotowana

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
dzianiny futerkowe

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
wełna gotowana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W przypadku klasycznych ubrań jest jeszcze więcej możliwości, a do wyboru będą zarówno tkaniny sztuczne jak i naturalne. Jeśli chodzi o naturalne, to najczęściej stosowane są bawełna >> hiperłącze oraz wełna (zapoznaj się z bogatą ofertą dzianin futerkowych na Bawełnę produkuje się z rośliny mającej taką samą nazwę i jest ona najpopularniejszych materiałem wykorzystywanym przy produkcji odzieży. Stanowi ona bazę wielu rozmaitych tkanin, ale jest także stosowana jako dodatek do wełny czy lnu (odwiedź stronę i kup wysokiej jakości dzianiny). Z kolei wełna wytwarzana jest z obciętej sierści kilku zwierząt, między innymi owiec, kóz, wielbłądów czy nawet królików. Ma ona wiele zalet, na przykład doskonałe właściwości izolacyjne i dużą higroskopijność, ale jej produkcja jest stosunkowo droga. Sprawia to, że wełna >> www.lamalama.pl gotowana i inne jej odmiany są dość kosztowne, lecz akurat jeśli chodzi o wełnę cena idzie za jakością (wełna gotowana? Tylko od

Z wełny wytwarza się między innymi tkaniny, z jakich szyje się lepsze płaszcze i garnitury. Bardzo często miesza się ją także z innymi rodzajami włókien, przykładowo bawełną, jedwabiem albo lnem.