Sprzęty do trudnych zadań? Do czego stosuje się podnośniki, jakie posiadamy ich modele? Dlaczego powinniśmyz nich korzystać z rozwagą?

0 Comment


Bezpieczeństwo w pracy jest najistotniejsze. Niestety jak pokazują rozmaite agencje trudniące się monitorowaniem różnych incydentów podczas pracy, na podnośnikach koszowych czy różnych tego rodzaju sprzętach (jak podesty ruchome) ginie na całym świecie nawet kilkadziesiąt osób.

Te wypadki nie są na pewno spowodowane przez podnośniki, lecz przez nieprawidłową kontrolę lub błąd operatora. Zazwyczaj też powodem może być niewłaściwie dobrany podnośnik do wykonywanej pracy.

Podnośnik koszowy

Na całym globie stosuje się podnośniki, które potrafią podnieść pracownika nawet na wysokość ponad 50 metrów. Wykorzystuje się je dość często w sprawie rozmaitych prac konserwacyjnych, mają jednakże użycie przy niestandardowych pracach. Przykładowo interesującym przykładem jest operacja z 2012 roku, kiedy 52-metrowy podnośnik koszowy został użyty, żeby wymienić kapelusz pomnika Horatio Nelsona, który wznosi się na szczycie Kolumny Nelsona. Tak naprawdę na całym świecie bardzo praktykowany jest wynajem podnośników koszowych – doczytaj .

Nie ma się co dziwić, dzięki wspaniałym możliwości tego ekwipunku możemy wykonać bez wątpienia mnóstwo, czasami nielekkich prac. Jest mnóstwo różnych podnośników, ich zastosowanie jest zależne od wielu kwestii. Do pracy w pokojach najbardziej korzystnym będzie zastosowanie podnośników nożycowych. Podnoszą one pracującego jedynie pionowo, są przy tym niezwykle stałe i wszechstronne. tego typu podnośniki posiadają duże platformy, co powoduje, że pracownik może ze sobą wziąć narzędzia i pozostałe elementy potrzebne,aby zrobić swoją pracę. Można na nich pracować także w ciasnych przestrzeniach, w takich miejscach przykładowo, gdzie dużym niebezpieczeństwem mogło by być korzystanie z długiej drabiny.

Porównaj: prac (zobacz ile zarabia architekt)

W momencie gdy zaś jesteśmy zobligowani by przemieścić nielekkie materiały na znaczną wysokość to opłaca się skorzystać z ładowarki teleskopowej. Takie urządzenie jest niezwykle pomocne, gdyż spaja w sobie właściwości podnośników i wózków widłowych. Równocześnie nie podnosi się nimi pracowników,ale materiały. Ładowarki teleskopowe można używać tam, gdzie nie może dostać się wózek widłowy. Są w stanie dostarczyć narzędzia pracownikowi przebywającemu na wysokościach czy służyć w magazynie. Jeśli potrzebujesz podnośnika to najlepsze informacje wyszukasz w internecie wpisując na przykład w wyszukiwarce internetowej wynajem podnośników Wrocław.
Tagi: , , ,