Słodycze czyli coś, co wszyscy kochają


Ciężko znaleźć kogoś, kto nie nie przepada za słodkościami – praktycznie każdy człowiek posiada jakieś swoje ulubione czekolady, batony, landrynki i wiele innych. Szczególnie dzieci kochają słodycze; częściowo wynika to stąd, iż dzieci mają o wiele więcej receptorów smakowych które odpowiedzialne są za odbieranie słodkich smaków. Jednakże można odnieść wrażenie, że także większość dorosłych nie jest ich pozbawiona. Słodkie przekąski są przez nas chętnie kupowane na deser albo także na przekąskę przez obiadem.

saletra potasowa

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W naszym kraju, tak samo, jak w różnych krajach europejskich, działają tacy sami producenci jeżeli chodzi o słodkości. Dlatego generalnie półki w naszych marketach mają niemalże tę samą zawartość.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie opisującym podobne treści. Są równie pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Wszyscy znamy, czy to z reklamówek w TV czy regałów w sklepach takie marki, jak Ferrero – wytwórcę dla przykładu kremu Nutella czy także niezwykle cenionego Ferrero Rocher, Haribo – jaki najbardziej zasłyną z produkcji słodkich żelowych misiów albo i markę Prince Polo, która proponuje pyszne wafle oblewane czekoladą w wielu typach oraz smakach – pomocne wskazówki. To jedynie wybrane przykłady marek, które z pewnością kojarzy każda osoba, jaka z radością pozwala sobie na słodką przerwę z ulubionym batonikiem. Opisany tu stan rzeczy, że niemalże w każdym kraju da się dostać nasze ukochane słodkości ma zarówno dobre, jak i złe strony: z jednej praliny Ferrero, misie owocowe Haribo czy też wafle Prince Polo są wszędzie dostępne, z drugiej – zapominamy o naszych regionalnych przysmakach.

Mimo iż w tak cenionych przez każdego słodkościach znaleźć można wiele niezdrowych substancji, można mieć całkowitą pewność, że nigdy nie znajdziemy w nich niezwykle toksycznego związku chemicznego, którym jest saletra potasowa.

Nie czekaj – jeśli masz ochotę przeczytać dalsze wątki na ów bardzo interesujący temat, to wejdź w link pod spodem i przejdź do nowego tekstu.

Co to jest? To znany od wielu lat związek chemiczny, jaki na bogate zastosowanie zwłaszcza w przemyśle paliwowym, wytwarzaniu wędlin, a także rolnictwie. Saletra potasowa to właściwie azotyn potasu – saletra to tylko określenie zwyczajowe. Substancja ta to niezwykle silny utleniacz, z tego powodu wykorzystuje się go w działaniach związanych z wytwarzaniem czarnego prochu. W przemyśle mięsnym funkcjonuje on jako konserwant, a zmieszany z cukrem pudrem jest głównym elementem paliwa we własnoręcznie wykonywanych materiałach związanych z pirotechniką – sprawdź kompletną propozycję pod adresem.