Co zrobić żeby choroba hemoroidalna była dla nas tylko zgrozą podręczników?


Choroba hemoroidalna jest dolegliwością będącą symptomem zwyrodnień ze strony układu krążenia i w dzisiejszych czasach bywa niezwykle częstą dolegliwością. Często też, z zakłopotania i z obawy przed badaniami, długi czas zwlekamy z wizytą w specjalistycznej przychodni.

jak leczyć hemoroidy

Autor: spectruss
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj swoje pierwsze kroki kierujemy do pobliskiego punktu aptecznego, usiłując kurować się we własnym zakresie. To dość nagminny przypadek. Decyzję o wyborze stosownego preparatu trzeba przedyskutować z lekarzem lub aptekarzem. Najlepszą drogą jest konsultacja z lekarzem. Lekarz zajmujący się schorzeniami jelita grubego i odbytu to proktolog. Po takiej wizycie u proktologa, lekarz gp dublin oceniając nasz stan zdrowia, będzie wiedział jak leczyć hemoroidy.

Przebywając pod opieką lekarza, możemy korygować stan naszego zdrowia, zażywając medykamenty dostępne bez recepty. Oferta leków dostępnych bez recepty jest spora. Do łagodzenia dolegliwości miejscowych możemy stosować preparaty udostępniane w postaci żeli i czopków. Dolegliwość hemoroidalna objawia się głównie krwawieniem, boleścią i swędzeniem. Istnieją również leki roślinne, które mogą zlikwidować lub co najmniej zmniejszyć uporczywe dolegliwości. Kiedy symptomy schorzenia są nam dobrze znane, pomocne mogą okazać się również wielokierunkowo działające leki homeopatyczne, pod postacią czopków i maści. Leki te nie zawierają sterydów ani antybiotyków.

Mężczyzna i jego okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy stosować specjalnie przygotowane płyny, zawierające wyciągi z ziół – nagietka, rumianku czy kory dębu. Dodatkowe sposoby leczenia to metody operacyjne. Te z kolei dzielą się na nieinwazyjne i inwazyjne. Trzeba dodać, że hemoroidy, choć być może trudno w to uwierzyć, są problem którego możemy bez trudu uniknąć. Jak możemy temu zaradzić? Otóż bardzo istotnym elementem leczenia jest właściwa dieta . Choroba hemoroidalna wymaga bezwzględnego unikania zaparć. Złotym środkiem jest błonnik. Do każdego posiłku powinniśmy zjadać dodatkową porcję surowych warzyw i owoców. Wspaniałe są także grube kasze, pieczywo z dodatkiem ziaren zbóż oraz naturalne jogurty. Musimy ograniczyć w diecie tłuszcze zwierzęce, ryż, ziemniaki, białe pieczywo. Unikać spożywania czekolady, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. W ciągu dnia powinniśmy wypijać około 2–2,5 l płynów.