Nowe sposoby na leczenie haluksów – fizjoterapia, operacja czy używanie stosownych wkładek?


Deformacje stóp są uzależnione w wielu przypadkach genetycznie i realizują się bez względu na staranie o wszystkie elementy takie jak buty czy nawet sposób chodzenia. U niektórych ludzi urazy te powstają przez źle przystosowane buty albo wkładki, lecz nie dzieje się to na tak bardzo rozległą skalę i jest mniej inwazyjne.

Borykając się z tematem deformacji stóp trzeba podjąć leczenie w praktycznie najwcześniejszym etapie choroby. Istotne jest, by wykorzystywać zalecane sposoby regularnie i szczególnie należycie. Pomysłów na leczenie i operację paluchów koślawych jest kilka, za to wybór dobrego i tak uzależniona jest w pełni od skali deformacji, a również wieku, albowiem wśród osób młodych – do około dwudziestego roku życia, część z metod nie jest osiągalna. Niestety jest to choroba progresywna, w związku z tym co za tym następuje nieraz ostatnim możliwym rozwiązaniem będzie operacja haluksów, polegająca na osteotomii, czyli przecięciu kości. Metod operacji jest niezwykle dużo, co na pewno ułatwia dostosować odpowiednią do danego pacjenta.

stopa

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Warto mieć pojęcie, że jest to zabieg nieinwazyjny, zaraz po nim można chodzić i co najistotniejsze praktycznie zawsze u operowanych, haluksy znikają na stałe i ponawianie zabiegu nie będzie w żadnym wypadku konieczne. Jeśli w familii występowała ta deformacja dobrze jest należycie wcześnie zacząć profilaktykę, na jaką składać mogą się ćwiczenia, odpowiedni wybór obuwia czy aparat korekcyjny. Dzięki temu leczenie haluksów wykonalne jest w domu i pozwala ustrzec się operacji. Dla pań, które chorują na tę dolegliwość znacznie częściej niż panowie kłopot ten umie być nadzwyczaj poważny. Przede wszystkim, że wielokrotnie uwidacznia się to już w wieku nastoletnim. Stale potrzeba pamiętać o dobranym obuwiu, które pozwoli chociaż opóźnić postęp deformacji. Niekiedy mając haluksy operacja jest jedynym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać jakim sposobem można jej uniknąć.

Zdecydowanie jest to schorzenie, które ogranicza życie i przysparza mnóstwo problemów. Poprawna i przedwcześnie rozpoczęta profilaktyka to połowa sukcesu i duża możliwość na opóźnienie postępującej choroby. Natomiast z racji, że jest to choroba (polecamy leczenie kanałowe kraków) genetyczna należy wykonać rozpoznanie w najbliższej familii czy tego typu schorzenie występowało, gdyż pozwoli to na uniknięcie szybkiego rozkwitu choroby. Autor