W jaki sposób funkcjonalnie i praktycznie urządzić mały pokój dla dzieci, zalety łóżek piętrowych.


Ocenia się, że w naszym kraju brakuje nawet do miliona lokali mieszkalnych, a te które są nie zawsze spełniają jakiekolwiek normy jeżeli chodzi o wymiary. Zwłaszcza starsze budownictwo, sprzed kilkudziesięciu laty oferuje niewielkie mieszkania, w jakich czasami się trzeba mocno natrudzić, aby je w miarę wygodnie umeblować.

kolorowy pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Małe są kuchnie, małe łazienki oraz pokoje, więc nie da się po prostu kupić pierwszych z brzegu mebli, lecz trzeba nieco pomyśleć, żeby wszystko można było funkcjonalnie umeblować. Zwłaszcza dużym problemem może być nieduży pokój i dwójka maluchów w nim, z których każde chcieć będzie posiadać jakieś miejsce do spania, nauki i zabawy.

Zdecydowanie przeczytaj aktualny wpis (http://www.pademeble.pl/79-meble-do-sypialni) na ten temat. Nie daj się wyprzedzić innym! Polepsz swoją wiedzę na ten temat.

W takich przypadkach rozwiązań będzie kilka, dużo będzie zależeć od wieku tych dzieci, oraz od wielkości samego pokoju. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem w takim przypadku, choć rzecz jasna nie jedynym, jest łóżko piętrowe, na jakim bez najmniejszego problemu będą mogły spać dwie osoby, a równocześnie ilość zajmowanego miejsca na podłodze będzie równa wielkości jednego łóżka.

Łóżka piętrowe są oferowane w wielu różnych wersjach, różnią się konstrukcją, materiałem i materacem. Najczęściej spotyka się wersje zrobione z drewna lub stali, ostatnio coraz częściej w meblowych sklepach pojawiają się również modele wykonane z meblowej płyty. Dzięki dużej liczbie odmian i kolorów nie powinno być problemów ze znalezieniem najlepszego, wielu producentów umożliwia też wprowadzenie poprawek i modyfikacji, więc da się będzie kupić je dokładnie takie, jakie będzie potrzebne. Jeśli pokój dziecięcy będzie większy, to można też pomyśleć o dwóch oddzielnych łóżkach, na przykład na przeciwległych ścianach tego pokoju.

wystrój

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Rozwiązanie tego typu też ma dużo plusów, ale wymaga odpowiedniej powierzchni pomieszczenia. Jeżeli ktoś się zdecyduje na tego typu rozwiązanie, to może albo zakupić od razu kompletne, lub też niezależnie zakupić wszystkie jego elementy, czyli porządny materac oraz wytrzymały stelaż do łóżka.