Mama odpowiednio zorganizowana


Tagi: ,
Każda mama, po powrocie z maleństwem ze szpitala z optymizmem przyjmuje wszelkie pomoce „techniczne” ułatwiające pierwsze karmienia.

Naturalnie, po pewnym czasie mamy wypracowują sobie własną technikę karmienia, ale w początkowym okresie, niezwykle przydatnym narzędziem przy karmieniu dziecka piersią może stać się specjalna poduszka ułatwiająca karmienie piersią, nazywana popularnie fasolką. Proces karmienia w niedogodnej pozycji może nie tylko spowodować złe samopoczucie u mamy, ale również zwiększa prawdopodobieństwo tego, iż malec będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które są powodem zaburzeń przewodu pokarmowego.

Lateksowa poduszka profilowana

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się niezbędnym gadżetem, jaki wskazane jest nabyć już przed porodem. Wówczas może być wykorzystywana przez ciężarną do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu czy chwili odpoczynku. Poduszki do karmienia dbają o odpowiednie ułożenie ciała pociechy zarówno podczas ssania piersi, jak i picia z butelki, redukując napięcie szyi i karku mamy. Poza tym stosuje się je jako zabezpieczenie dla maluszka podczas snu.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku (https://www.kidsclinic.pl/poradnia/neurologopeda-logopeda-dzieciecy), ponieważ prawdopodobnie zdziwi Cię to, jak bardzo fascynujące treści w tamtym miejscu się znajdują.

Akcję „usypianie”, jeśli o niej wspominamy – powinniśmy zacząć na pół godziny przed kąpielą. wyłączmy telewizor, zrezygnujmy z głośnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz zabawek wydających dźwięki. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te słowa rodzice powinni zapamiętać i stosować w trakcie kąpieli, albowiem od tego, jak przebiega kąpiel, zależy, jak szybko malec uśnie. Wanienka dla dziecka musi być przede wszystkim stabilna, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Barwy, gabaryty uzależnione są jedynie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Wieczorna kąpiel zagwarantuje maluchom spokojne sny. A mama z tatą, by usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą zdecydować się na kupno niani elektronicznej. Bo właśnie po to – by zagwarantować rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na chwilę wytchnienia w czasie, kiedy ich pociecha słodko śpi, powstało to niepozorne, acz bardzo pożyteczne urządzenie.

Więcej na